15 ogledov

Izjemni Dragić točko od rekorda, poraz Suns

Goran Dragić Reuters
Goran Dragić je na domači tekmi proti Brooklyn Nets v dresu Phoenix Suns le za točko zaostal za svojim strelskim rekordom kariere v ligi NBA, a je bilo za zmago sonc premalo tudi njegovih 31 košev (100:102). Slovenski reprezentant je v izjemni predstavi zbral še 12 podaj in devet skokov. Miami Heat zmagali že na 26. zaporedni tekmi.

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v ligi NBA odigral še eno briljantno partijo, vendar tudi to ni bilo dovolj, da bi Phoenix na domačem parketu ugnal Brooklyn Nets (100:102). Dragić je dosegel 31 točk, največ v tej sezoni, zbral 12 podaj in imel devet skokov.

Phoenix je imel v zaključku tekme priložnost za podaljšek, vendar Hamed Haddadi, potem ko je Dragić namerno zgrešil drugi prosti met, ni spravil žoge skozi obroč. Ljubljančan je iz igre metal 10:19 (trojke 1:3), proste mete 10:12, od devetih skokov je tri pobral v napadu, naredil pa je še štiri osebne napake in izgubil štiri žoge. Z 31 doseženimi točkami je le za točko zaostal za osebnim rekordom v ligi NBA, ki ga je dosegel leta 2010 proti Utahu, hkrati pa je bil le skok prekratek za drugi trojni dvojček v karieri. Edinega doslej je dosegel v dresu Houstona (2011).

Novinarji so Dragića po tekmi zasuli z vprašanji, med drugimi, ali je vedel, da je blizu trojnega dvojčka. "Nekdo mi je rekel, da imam še osem minut, da dosežem en skok. Rekel se mu: Ne govori mi tega. Nato sem preveč premišljeval o tem. Težko se je dokopati do skoka ob vseh teh visokih igralcih. Upal sem, da mi bo kakšna odbita žoga padla v roko, vendar se to ni zgodilo. Tekmec je odigral dobro ključne minute, hkrati pa zgrešil le nekaj metov," je dejal Ljubljančan.

Od njega boljši le Jennings

Dragić je v zadnjem obdobju v izvrstni formi. Peto tekmo zapored je imel dvomestno število podaj, več dvojnih dvojčkov po vikendu All Stars pa je zbral le še Brandon Jennings (Milwaukee). Slednji jih ima dvanajst, Dragić pa enajst.

Miami je zabeležil 26. zaporedno zmago. Tokrat je premagal Charlotte Bobcats s 109:77 in se še za korak približal absolutnemu rekordu lige po številu zmag v nizu, ki so ga postavili Los Angeles Lakers v sezoni 1971/72 (33).

LeBron James je zbral 32 točk, 10 podaj in osem skokov, Chris Bosh in Norris Cole sta dodala po 15 točk, Dwyane Wade pa je zaradi bolečin v kolenu tekmo spremljal s klopi.