11 ogledov

Kopitar odločil: V tej igri ne smeš nikoli odnehati

Los Angeles Kings Kopitar Edmonton Oilers Lander Eberle NHL Reuters
Anže Kopitar je bil znova mož odločitve. Njegov zadetek s kazenskega strela je pokopal Edmonton in Kraljem prinesel osmo zmago na 12. tekmi v tej sezoni.

Letos skromni Edmonton Oilers so po uvrstitvi na lestvici najslabša ekipa, proti kateri so v novi sezoni igrali Los Angeles Kings, a hkrati tudi najbolj trdoživa. Po zaslugi vratarja Richarda Bachmana, ki je v 60 minutah oziroma 48 strelih klonil le enkrat, so ostali v igri za presenečenje vse do kazenskih strelov ter trenutka, ko je Kopitar s ploščkom krenil s sredine igrišča in s strelom iz zapestja premagal Bachmana.

Oba zadetka v rednem delu sta padla v drugi tretjini. Povedel je Edmonton, izenačil pa Mike Richards, ki je bil poleg Kopitarja uspešen tudi pri izvajanju kazenskih strelov. Za Los Angeles Kings je bila to zadnja od štirih domačih tekem. Dobili so jih tri, zdaj jih čaka eno gostovanje v Phoenixu (29. oktobra) in nato spet štiri domače tekme.

"V tej igri nikoli ne smeš odnehati. Moraš poskušati do konca. Na prejšnji tekmi smo v prvi četrtini dosegli štiri zadetke, danes pa plošček nikakor ni hotel v mrežo. To nas ni potrlo; vztrajali smo do konca in dosegli nagrado. Dejstvo, da smo na nasprotna vrata sprožili 48 strelov, pomeni, da smo se stvari lotili s prave strani," je po tekmi za spletno stran lige povedal Kopitar.

Večer brez presenečenj

Anže Kopitar ostaja statistično gledano najboljši igralec Kraljev. Čeprav je zadel za zmago, pa gol po kazenskem strelu ne šteje za statistične lestvice, kar pomeni, da je Hrušičan šestič v sezoni ostal brez točke, a je z 11 točkami še vedno v klubskem vrhu. Sledita mu Jeff Carter z devetimi in Justin Williams z osmimi točkami.

Na drugih prizoriščih ni bilo večjih presenečenj. Najboljši ekipi na zahodu, San Jose Sharks in Colorado Avalanche (Los Angeles je šesti), sta dosegli novi zmagi. Prva v gosteh pri Ottawi, druga pa doma proti Winnipegu. Tampa Bay Lightning je na Floridi slavila po kazenskih strelih, Anaheim pa je s 4:3 zmagal na ledu Columbusa.