21 ogledov

Nora tekma na jugu Anglije

Olivier Giroud Profimedias
V 20. kolu je Arsenal po preobratu prišel do točke proti Bournemouthu. Chelsea je v gosteh izgubil s Tottenhamom (2:0) in končal niz 13 zaporednih zmag v Premier League.

Arsenal je bil na jugu Anglije že povsem na kolenih, saj je Bournemouth pred domačimi gledalci že vodil z rezultatom 3:0, po zadnjem sodniškem žvižgu pa so se gostitelji morali zadovoljiti le z eno osvojeno točko.

Topničarji so bili v uvodnih minutah več pri žogi, a niso bili konkretni, domači pa so povedli v 16. minuti. Po dolgi podaji Juniorja Stanislasa čez skoraj celotno širino igrišča je na levi strani v kazenski prostor stekel Charlie Daniels, se otresel Hectorja Bellerina in nato poslal žogo v bližnji kot Petra Čecha, ki je neuspešno stekel iz vrat.

A tu še ni bilo konec šokov za Arsenalove nogometaše, ki si v lovu za vodilnim Chelseajem pravzaprav niso smeli privoščiti izgube točk. Že v 20. minuti je bil namreč na semeforju stadiona Vitality izpisan rezultat 2:0. Po hitrem protinapadu domačih je na levi strani kazenskega prostora Granit Xhaka povsem nepotrebno odrinil Ryana Fraserja, Callum Wilson pa je bil zanesljiv z bele točke.

Gostje so nato povsem zagospodarili na zelenici, a na vrata tekmecev jim v prvem in na začetku drugega polčasa ni uspelo ustreliti. V 58. minuti je prišlo do prve sporne sodniške odločitve, ko je Fraser ob Bellerinu posredoval na zelo podoben način kot v prvem polčasu Xhaka nad njim, a je piščalka sodnika Michaela Oliverja ostala nema, Škot pa se je sam sprehodil do gola in okroglo usnje med nogama Čecha tudi spravil v mrežo za 3:0. Vse je kazalo na popolen polom topničarjev.

Ti so žarek upanja dobili v 70. minuti. Po podaji z desne strani je v kazenskem prostoru Olivier Giroud tudi nekoliko srečno podaljšal žogo na drugo vratnico, kjer jo je v padcu z glavo v mrežo poslal Alexis Sanchez. Že v 75. minuti so se gostje nato približali le na gol zaostanka. Znova je bil podajalec Francoz, ki je tokrat okroglo usnje podaljšal do Lucasa Péreza, Španec pa je z izjemnim diagonalnim volejem našel malo mrežico za svoj prvi zadetek v angleškem prvenstvu.

Domači so nato zamudili izjemno priložnost, ko se je prepovedanemu položaju v kazenskem prostoru Arsenala izognil Dan Gosling, iskal dolgi kot, a streljal za las mimo vrat. Nato je sledila še ena čudna odločitev ponavadi zelo dobrega sodnika Oliverja. Ta je v 82. minuti najverjetneje prestrogo izključil Simona Francisa zaradi prekrška nad Aaronom Ramseyjem. To so gostje znali izkoristiti, že v sodnikovem dodatku je najvišje v kazenskem prostoru Bournemoutha skočil Giroud in tik ob vratnici zadel za končnih 3:3.

Do pomembne zmage je v gosteh prišel Swansea, ki je z zmago pri Crystal Palacu pobegnil z zadnjega mesta. Odločilni zadetek je bil v 88. minuti delo branilca Angela Rangela. Domači orli so sicer izenačili na 1:1 le pet minut prej. Novi trener Valižanov Paul Clement, ki je že tretji mož na klopi Swanseaja v tej sezoni, si je zmago novih varovancev ogledal s tribune. Zadnji na lestvici je zdaj Hull City, pri tigrih pa so se danes odločili za odpustitev trenerja Mika Phelana.

dele alli tottenham | Avtor: EPA EPA