Šport > Zimski športi
35 ogledov

Norveška brez prave konkurence

marit björgen EPA
V švedskem Falunu poteka finale svetovnega pokala v smučarskih tekih. Današnjo preizkušnjo na 10 km v klasični tehniki je dobila Norvežanka Marit Bjoergen. Na zmagovalnem odru sta se ji pridružili rojakinji Therese Johaug (+3,9) in Heidi Weng (+11,0). Zmaga v moški konkurenci je prav tako romala na Norveško - slavil je Eldar Roenning.

Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen (2:06,7) je zmagovalka današnje 10-kilometrske preizkušnje v klasični tehniki na finalu svetovnega pokala v švedskem Falunu. Drugo mesto je osvojila njena rojakinja Therese Johaug (+3,9), tretja je bila še ena Norvežanka Heidi Weng (+11,0), Poljakinja Justyna Kowalczyk je bila četrta (+11,1).

Edina Slovenka na finalu svetovnega pokala Katja Višnar je zaradi zdravstvenih težav sezono zaključila v petek.

Rus preprečil trojno Norveško zmago

Norveški smučarski tekač Eldar Roenning (43:26,0) pa je zmagovalec 15-kilometrske preizkušnje v klasični tehniki v švedskem Falunu. Drugo mesto je osvojil Rus Maksim Vilegžanin (+0,1), tretji je bil še en Norvežan Martin Johnsrud Sundby (+1,0).

V nedeljo se bo s tekom v prosti tehniki na zasledovalni način zaključila sezona svetovnega pokala 2012/13. Ženske bodo na 10 km tekle ob 12.30, moški pa na 15 km ob 13.45.