59 ogledov

Nov poraz Fincev, klonili tudi Švedi

Johnny Gaudreau EPA
Derbi skupine A na hokejskem svetovnem prvenstvu v Kölnu med ZDA in Švedsko so dobili Američani s 4:3, medtem ko je v slovenski skupini B Češka po kazenskih strelih s 4:3 ugnala Finsko.

V skupini A so ZDA ugnale Švede s 4:3. Uvodoma je bolje kazalo Švedom, ki so tudi po zaslugi dveh zadetkov Eliasa Lindholma iz Caroline Hurricanes prvo tretjino dobili s 3:2. V naslednjih dveh tretjinah pa so Američani preobrnili rezultat po zaslugi dveh golov Johnnyja Gaudreauja (Calgary Flames) in odločilnega J.T. Compherja iz Colorado Avalancha.

Na prvi tekmi je Rusija premagala gostitelje s 6:3. Že v prvih dveh tretjinah so Rusi odločili tekmo, ko so dosegli pet golov, Vadim Šipačjov iz SKA St. Peterburga je dosegel dva gola, tako kot tudi hokejist Tampa Bay Lightning Nikita Kučerov.

V skupini B je Kanada še tretjič zmagala, tokrat je gladko s 6:0 odpravila Belorusijo, ki je doživela še tretji poraz. Po dva zadetka za branilce naslova sta dosegla Nathan McKinnon iz Colorado Avalanche ter Brayden Point iz Tampa Bay Lightning.

Na drugi tekmi pa je Češka ugnala Finsko, čeprav so Finci že po prvi tretjini vodili s 3:0. V zadnji tretjini pa so Roman Horak (Podolsk), Radko Gudas (Philadelphia Flyers) in Jan Kovar (Metalurg Magnitogorsk) izid izenačili, v podaljšku ni bilo odločitve, pri kazenskih strelih pa je odločilni gol dosegel Robin Hanzl (Litvinov).