47 ogledov

Đoković v finalu nadigral Murraya

Novak Đoković OP Avstralije finale Melbourne
1/17
Srbski tenisač je v finalu OP Avstralije s 3:0 v nizih premagal Britanca Andyja Murraya.

Prvi nosilec turnirja v Melbournu Novak Đoković je drugopostavljenega Andyja Murraya odpravil v manj kot treh urah (6:1, 7:5, 7:6).

Za Srba je to že šesti naslov na OP Avstralije, skupno že enajsti grand slam.

Đoković je v finalih na Rod Laver Areni še neporažen, Murraya je na sklepnem obračunu premagal četrtič (2011, 2013, 2015 in 2016), še en poraz pa je Škotu prizadejal Švicar Roger Federer leta 2010.

Đoković je v Avstraliji slavil v letih 2008, 2011, 2012, 2013, 2015 in 2016. S tem se je izenačil z Royem Emersonom, Avstralcem, ki je domači grand slam dobil v letih 1961, 1963, 1964, 1965, 1966 in 1967.

Srbski zvezdnik ima v vitrinah še tri naslove iz Wimbledona ter dva z US Opna. Še vedno mu manjka zmaga na odprtem prvenstvu Francije.

Napeto v drugem in tretjem nizu

Dvoboj je sicer trajal dve uri in 53 minut, od tega samo drugi niz kar 80 minut. Prvi niz je bil povsem po notah Đokovića, ki je po 19 minutah vodil s 5:0, niz pa osvojil po 30 minutah, potem ko je izkoristil tretjo zaključno žogico oziroma mu je pri tem pomagal Murray.

Povsem drugače je bilo v drugem nizu, v katerem se je Murray povsem enakovredno boril z Đokovićem, vodil še s 5:4, nato pa je Srb najprej izenačil, povedel in po 80 minutah dobil še drugi niz. Tudi tretji je bil izenačen vse do tie-breaka, v katerem je Đoković vodil že s 6:1, sledili sta dve točki Škota, a slavje Srba.

Oba polna spoštovanja

"Najprej bi rad čestital Novaku, šest naslovov je izjemno. Čestitke za zadnje leta, to je konstantnost. Čestitke njemu in njegovi ekipi, dobro delo so opravili. Rad bi se zahvalili svoji ekipi, da mi je pomagala priti do tega položaja. Cenim podporo, zadnji tedni so bili zame težki. Hvala vsem izjemnim nekdanjim igralcem, ki ste danes tukaj," se je v govoru zahvaljeval Murray, ki je na koncu ženi Kim, s katero v začetku februarja pričakujeta prvega otroka, poleg tega pa se je njen oče Nigel Sears med turnirjem zgrudil na tribuni, sporočil, da bo na prvem letu v domovino.

"Najprej moram izkazati spoštovanje Andyju in ekipi. Velik šampion si, prijatelj, oseba, ki je profesionalna. V prihodnosti se bova še borila za to lovoriko. Rad bi tebi in Kim zaželel čim več sreče pri rojstvu otroka, upam, da boš občutil vse te lepe trenutke, kot sem jih jaz z ženo," pa je Đoković opogumil Murrayja, ki je ob koncu s težavo zadrževal solze.