65 ogledov

Olimpija prvič ugnala Zlatorog, Sonca navdušujejo

Luka Rupnik, Union Olimpija Anže Petkovšek
Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Zlatorog s 102:78. Krka je v gosteh ugnala Tajfun s 87:71, Helios Suns pa so bili boljši od Rogaške (95:63).

Košarkarji Uniona Olimpije so prvič v tej sezoni premagali zasedbo Zlatoroga. Potem ko so pred njim pokleknili dvakrat v četrtfinalu pokala Spar ter uvodnem krogu v ligi za prvaka (75:85), so tokrat pred domačimi gledalci v Stožicah zanesljivo zmagali z več kot 20 točkami razlike.

Za Ljubljančane je to tretja zaporedna zmaga v državnem prvenstvu in skupno četrta, Laščani pa so doživeli drugi poraz v nizu in zdrsnili na polovični izkupiček.

Gostitelji so imeli praktično vso tekmo vse vajeti v rokah. Že v uvodni četrtini so prišli do zanesljive razlike, v drugi tudi vodili od pet do enajst točk, v tretjem delu igre pa so gostom zadali odločilni udarec.

Po košu Save Lešića, ki je bil z 21 točkami in devetimi skoki najboljši pri Olimpiji, so v 27. minuti ušli že za 20 točk (69:49), isti igralec pa je malce pozneje s trojko zadel za dotlej najvišjo prednost 77:56. Miha Lapornik je še z dvema košema povišal na 81:57 in poskrbel, da so s soigralci lahko povsem sproščeno vstopili v zadnji del igre, ki je bil zgolj formalnost kljub razpoloženima Nejcu Bariču in Jamarju Abramsu, ki sta dosegla 24 oziroma 23 točk.

Liga Nova KBM za prvaka se bo nadaljevala naslednji teden; Zlatorog bo 22. aprila še tretjič zapored gostoval, in sicer v Rogaški Slatini, Union Olimpija pa se bo dan kasneje merila s Tajfunom v Šentjurju.

Domžalčani še naprej presenečajo

Potem ko so Domžalčani v sredo doma presenetili Zlatorog, so tokrat na domačem parketu poskrbeli za novo presenečenje in odpravili še Rogaško. Helios Suns ima zdaj štiri zmage in dva poraza, razmerje Rogaške v zmagah in porazih pa je 3-3.

Rogaška je tekmo odlično začela in hitro povedla a 14:4, a res odličen je bil le uvod. Gostitelji se pred domačim občinstvom niso predali, vztrajno nižali razliko, Željko Zagorac pa je pred prvim premorom s trojko poskrbel za izid 15:16 in izenačeno nadaljevanje. Gostitelji so nato celo povedli, zatem pa so gostje vseskozi vodili, nikakor pa si niso priigrali vodstva, da bi lahko sproščeno nadaljevali. Gostje so pred polčasom sicer povedli za šest točk, Domžalčani pa dosegli izid 6:0 in ekipi sta šli v drugi del z neodločenim izidom 36:36.

V drugem delu so si domači priigrali že lepo prednost, ko so po zaostanku 40:42 naredili delni izid 15:5 in nato razliko povišali na 60:49, zadnji premor pa pričakali pri +8. Ko je Simo Atanacković slabih osem minut pred koncem zadel prvega od dveh prostih metov za 72:59, je zmaga gostiteljev postala oprijemljiva. Gostitelji so se sprostili in razlika je začela naraščati do končnih +32. Posebej sta izstopala Atanacković s 16 točkami in Marjan Čakarun, ki je 12 točkam dodal 14 skokov.