53 ogledov

Presenečenje za eno glavnih favoritinj

Karolina Pliškova Magdalena Rybarikova EPA
Četrtkov spored na tretjem grand slamu sezone ni minil brez presenečenj.

Trikratni zmagovalec turnirja v Wimbledonu, Srb Novak Đoković, se je brez težav uvrstil v tretji krog letošnjega turnirja za veliki slam. Partijo proti Čehu Adamu Pavlaseku je dobil po uri in 35 minutah s 6:2, 6:2 in 6:1.

Drugi nosilec Đoković se tudi pred tem ni posebej namučil za napredovanje v drugi krog. Slovak Martin Kližan je namreč dvoboj proti drugemu nosilcu predal zaradi poškodbe mečne mišice pri izidu 3:6 in 0:2 ter po vsega 40 minutah.

"Bilo je zelo toplo, težko je bilo ohraniti zbranost med točkami, posebej med nekaterimi dolgimi izmenjavami. Slednjega je bilo veliko posebej v drugem nizu. Toda od začetka mi je uspelo vsiliti moj ritem in sem igral tako, kot sem si želel," je dejal Đoković.

Sedaj ga čaka Latvijec Ernests Gulbis, ki je šele 589. na svetovni lestvici, najnižje v zadnjih 12 letih, in je presenetil Juana Martina Del Potra s 6:4, 6:4 in 7:6 (3). Osemindvajsetletni Latvijec je bil med najboljšo deseterico že leta 2014, ko je ugnal Federerja na poti do polfinala na odprtem prvenstvu Francije, nato pa je izjemno nazadoval in njegova zmaga v uvodnem krogu Wimbledona nad Victorjem Estrello je bila prva na glavnih turnirjih ATP po 13 mesecih.

Večkratni zmagovalec Wimbledona Švicar Roger Federer, tretji nosilec in nekdanja številka ena svetovnega tenisa, je izločil Srba Dušana Lajovića s 7:6 (0), 6:3 in 6:2.

Slovakinja šokirala Čehinjo

Ena izmed največjih favoritinj za naslov Karolina Pliškova, tretja igralka sveta, je izpadla že v drugem krogu. Petindvajsetletno Čehinjo in lansko finalistko odprtega prvenstva ZDA je ugnala 108. igralka sveta Magdalena Rybarikova iz Slovaške s 3:6, 7:5 in 6:2.

Pliškova je na odprtem prvenstvu Francije prejšnji mesec prišla v polfinale, v Wimbledonu pa se ni prebila v tretji krog že šesto leto zapored, čeprav je tokrat prvi niz dobila. Vloga še trdnejše favoritinje za končni uspeh ji je pripadla, ker zaradi materinstva ni branilke naslova Serene Williams, prva igralka sveta Nemka Angelique Kerber je v slabi formi, v sredo pa je izpadla dvakratna Wimbledonska zmagovalka Petra Kvitova.

"Niti pomislila nisem, da bi lahko danes dobila ta dvoboj. Toda potem se postajala vse bolj samozavestna in mi je uspelo. Sedaj ne najdem pravih besed, čeprav lahko rečem da me prevevajo izjemni občutki. Po dveh operacijah sedem mesecev nisem mogla igrati, sedaj pa sem v tretjem krogu Wimbledona," je bila zadovoljna Rybarikova.

Prva teniška igralka sveta Nemka Angelique Kerber se je z zmago s 7:5 in 7:5 proti Belgijki Kirsten Flipkens uvrstila v tretji krog turnirja za grand slam v Wimbledonu. V naslednjem krogu jo čaka Američanka Shelby Rogers.

Kerberjeva je v lanskem finalu Wimbledona izgubila proti Američanki Sereni Williams, ki pa naslova ne bo branila zaradi nosečnosti. Nemka ima sicer letos za seboj slabo sezono, zato je navkljub odsotnosti Williamsove ne uvrščajo v najožji krog favoritinj za zmago na sveti travi.

Hercogovo čaka sedma nosilka

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je z zmago proti Američanki Varvari Lepchenko s 6:7 (2), 6:2 in 6:2 uvrstila v tretji krog. Mariborčanka se je prvič v karieri prebila v tretji krog Wimbledona, kjer jo čaka sedma nosilka Rusinja Svetlana Kuznjecova, dvakratna zmagovalka turnirjev za grand slam.

Mariborčanka se je v glavni del turnirja uvrstila skozi kvalifikacije, kjer je nanizala tri zmage, nato pa je v prvem krogu premagala še Nemko Anniko Beck s 6:2 in 6:1.

Velenjčanka Katarina Srebotnik pa se ni uvrstila v drugi krog ženskih dvojic. Skupaj z Američanko Abigail Spears sta bili šesti nosilki, v prvem krogu pa sta ju s 7:6 (4), 6:7 (3), 6:4 premagali Brazilka Beatriz Haddad Maia in Hrvatica Ana Konjuh.