60 ogledov

Krimovke z veliko zmago blizu polfinala

Grubišić Krim Mercator Oltchim Valcea Liga prvakinj Stožice Saša Despot
Rokometašice Krima Mercatorja so v 4. krogu drugega dela evropske lige prvakinj premagale Ferencvaros z 31:25 (15:12) in so na dobri poti, da se uvrstijo v polfinale tekmovanja.

Rokometašice Krima Mercatorja so vknjižile tretjo zmago v drugem delu evropske lige prvakinj in so na dobri poti do enega od prvih dveh mest, ki vodita v polfinale oziroma med štiri najboljše evropske ekipe. Ob tem, da so premagale do tega kroga neporaženo ekipo skupine B Ferencvaros, so hkrati zmagale še z več kot štirimi zadetki razlike - na prvi tekmi pred štirinajstimi dnevi na Madžarskem so izgubile s 26:30, tako da imajo ob morebitnem istem številu točk boljše izhodišče.

Ljubljančanke bodo v zadnjih dveh krogih igrale z ekipama, ki so jih na prvih tekmah dokaj gladko premagale. Naslednjega tekmeca Zvezdo Zvenigorod (10. 3.) so ugnale že v gosteh (29:24), romunsko Valceo pa doma z 28:24 (17. 3.).

"Igrali smo zelo kvalitetno v vseh segmentih igre. Bila je prisotna tudi prava mera volje in želje, tako da moram resnično čestitati svojim sodelavcem in igralkam za kvalitetno pripravo in odlično odigrano tekmo. Najbolj pomembno zdaj je, da se nam ne ponovi evforija kot po tekmi z Valceo, ko smo bili igralke kar preveč samozavestne. To je samo ena tekma in vsako naslednjo moramo odigrati tako ali še bolje. Ta zmaga nam sicer še ne odpira velikih vrat, naslednja pa že. A treba je iti korak za korakom," je po tekmi povedal trener Tone Tiselj.

Grubušićeva prebudila Krimovke

Krimovke so potrebovale skoraj petnajst minut, da so premagale uvodni krč oziroma nervozo zaradi pomembnosti tekme. Nato so suvereno prevzele vajeti igre v svoje roke in od tu naprej diktirale ritem, ki mu Madžarke niso mogle slediti. Potrebnih je bilo nekaj odličnih obramb vratarke Jelene Grubišić (12 v prvem polčasu), agresivna obramba nad najboljšo gostujočo igralko, 186 centimetrov visoko Zsuzsanno Tomori, ter niz hitrih protinapadov ter lepih izdelanih akcij, da so varovanke Toneta Tislja strle odpor Ferencvarosa.

V 15. minuti so šele drugič na tekmi povedle (8:7), v 20. so prvič imele dva zadetka prednosti (12:9), minuto kasneje že tri, odločilni udarec gostjam pa so zadale na začetku drugega polčasa. Hitronoga Španka Carmen Martin je s tremi zaporednimi zadetki razliko povišala na 19:13, malce kasneje pa je bilo že 22:15.

Tiselj reagiral v zaključku

Ko se je razlika v 50. minuti povzpela na 28:20, je trener Tone Tiselj malce prevetril zasedbo, zaradi česar je sledil padec v igri krimovk in Ferencvaros se je v 56. minuti po dolgem času spet spustil na minus štiri (29:25). Biti je to alarm in zadnji trenutek za vnos preverjenih moči, ki so tekmo v zadnjih minutah pripeljale do mirnega konca.