Žurnal 24 Sreda, 23. maj 2012, 17:36

Ljubljana  20°C
več na vreme.net
Info promet

Ekstremisti

2 komentarja

Parada združila "balkance"

Nasilneži na splitskih ulicah, ki so se včeraj udeležencev parade ponosa lotili s kamenjem, petardami ter celo molotovkami, so dobili popolno podporo od srbskih nacionalistov.

M. T. / Zagreb, Beograd

/ Osveženo:

 

"Dobro ste jim j***** mater, ampak zakaj tisti napis 'ubij Srba'?" se se na forumu sprašujejo moški. (Foto: Žurnal24)

Za dalmatinske fašiste bi utegnilo biti dokaj problematično dejstvo, da jih na forumih hvalijo ljudje, ki imajo na profilni fotografiji enega in edinega haaškega obtoženca in vojnega zločinca Ratka Mladića, v članku zapiše novinar hrvaškega spletnega portala Index.hr.

"Dobro ste jim j***** mater, ampak zakaj tisti napis 'ubij Srba'? Kakšno vezo imajo z nami ti pedri? Verjetno nismo sedaj odgovorni še za te bolne ljudi? Pripraviti se morate na poplavo mednarodnih zgražanj. Obsojali vas bodo z vseh strani," na enem izmed forumov svojim splitskim prijateljem svetuje mladenič, ki ima v profilni fotografiji Mladića.

Več o posledicah včerajšnje parade ponosa si preberite TUKAJ.

Sovraštvo brez meja

S pikantnimi izjavami so se na forumih oglasili tudi številni razgrajači, ki so na včerajšnji paradi ponosa med protestniki zasedali prve vrste. Spomnimo, da so bili v izgredih ranjeni tudi štirje hrvaški novinarji. Neimenovani moški, ki se na forumu predstavi s fotografijo kljukastega križa na čelu, zapiše, da jo je "najslabše odnesel snemalec židovske RTL televizije".

"Čestitke Dalmatinci, prihajamo na pomoč"
Pesnjenje hrvaško-srbskih ekstremistov se je znašlo tudi na spletnem portalu srbskega Kurirja. Anonimneži so se razpisali o tem, da je hrvaškim somišljenikom njihova pomoč vedno na voljo. "Čestitke Dalmatinci. V primeru, da se golazen znova odpravi na ulice, vam jo pridemo pomagat odstranit," je samo ena v vrsti od spornih izjav.

Čeprav se hrvaške in srbske ekstremistične skupine iz dneva v dan obmetavajo z najbolj nizkimi izjavami, jim je zadnji incident pokazal skupno točko, ki jo je po njihovem mnenju vredno ohraniti. Na nekem forumu smo zasledili naslednjo izjavo: "Imamo isti temperament. Balkanci smo tisti pravi."

Vsebine, ki bi vas morda zanimale

Komentarja (2)

Za oddajo komentarja morate biti prijavljeni!

Morda vas še zanima