24 ogledov

Pingvini zadali prvi udarec

pittsburgh penguins Profimedias
Pittsburgh Penguins so zmagovalci prve tekme finala lige NHL. Na domačem ledu so s 3:2 premagal San Jose Sharks in v seriji na štiri zmage povedli z 1:0.

Bryan Rust je gostitelje povedel v vodstvo v 13. minuti, le 62 sekund kasneje je Conor Sheary poskrbel za 2:0. Gostje iz Kalifornije, ki so prvič v 25-letni zgodovini kluba prišli do finala, so v srednji tretjini z goloma Tomasa Hertla v 24. in Patricka Marleauja v 39. minuti izenačili.

Za veselje 19.000 gledalcev v razprodani dvorani je poskrbel Nick Bonino, ki je pozno, v 58. minuti, poskrbel za zmagoviti gol.