38 ogledov

Po Mariboru za Olimpijo premočna tudi Krka

Lorbek Prepelič Union Olimpija Krka liga ABA Stožice ABA
Košarkarji Krke so v derbiju 5. kola lige Telemach za prvaka premagali Union Olimpijo (67:65). Zlatorog je premagal Helios (77:69), Maribor pa je po zmagi proti Tajfunu (79:70) še potrdil drugo mesto na lestvici.

Košarkarji novomeške Krke so dosegli peto zaporedno zmago v Ligi Telemach in so po prvem krogu skupine za prvaka na dobri poti, da si zagotovijo najboljše štartno mesto pred končnico.

Novomeščani so v velikem slovenskem derbiju pred domačimi gledalci premagali večnega tekmeca iz Union Olimpijo, ki je dobro odigrala prvi polčas, slabo nadaljevala, katastrofalno pa zaključila tekmo. Tragična figura je bil Klemen Prepelič, ki je v zadnjih petih sekundah zapravil zmago zeleno-belih, junak pa novomeški veteran Matjaž Smodiš, ki je 24 sekund pred koncem dosegel odločilni koš.

Prvi polčas je pripadel Ljubljančanom, ki so na začetku druge četrtine povedli s 25:12, večji del nadaljevanja pa Krki. Ta je rezultat izenačila ob koncu tretje četrtine, ki jo je dobila z 19:9, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih napadih.

Čeprav Olimpija v zadnjih dveh minutah ni znala zadržati prednosti 63:59, je imela, potem ko je Smodiš zadel izpod koša za 66:65, napad za zmago. Prepelič, ki tokrat ni imel svojega večera (met iz igre 2:10), je najprej zapravil žogo, na drugi strani je Uroš Lučić zadel samo en prosti met, v zadnjem poskusu pa je znova Prepelič zgrešil trojko z osmih metrov.