Šport > Nogomet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Policisti pri Fifi zaplenili računalnike

fifa tiskovna konferenca stol EPA
Krovna nogometna organizacija je oblastem predala podatke z računalnikov, medtem ko se preiskava nepravilnosti ob dodelitvi svetovnih prvenstev leta 2018 in 2022 odvija naprej.

Švicarske oblasti so prejele še več dokazov s strani Mednarodne nogometne zveze (Fifa), ki bodo pomagali pri preiskavi morebitnih nepravilnosti pri podeljevanju kandidatur za organizacijo naslednjih dveh svetovnih prvenstev, ki bosta na sporedu v Rusiji (2018) in Katarju (2022).

Policija je novembra odprla preiskavo, ki se je po trditvah Fife začela ravno na njihovo pobudo, novi podatki pa bi lahko poskrbeli za dodaten vpogled v morebitno nezakonito vodenje in pranje denarja v povezavi z naslednjima svetovnima prvenstvoma.

Krovna nogometna organizacija je pristala na predajo podatkov s trdih diskov računalnikov v svoji bazi v Zürichu z namero, da bi pripomogla k preiskavi, so sporočili s policije. Preiskava ni povezana s tisto, ki jo je tik pred majskimi volitvami oznanil ameriški FBI, ki je s pomočjo švicarske policije aretiral tudi več vidnih uradnikov Fife.

S policije so znova zatrdili, da odhajajoči predsednik Sepp Blatter skupaj z generalnim sekretarjem Jérômom Valckejem ni med osumljenci.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.