84 ogledov

Londonski dvojec le dve točki od vrha

Arsenal Leicester City EPA
V nedeljskem sporedu v elitni angleški ligi je Arsenal z golom v 95. minuti ugnal Leicester City (2:1), Tottenham je slavil pri Manchester Cityju (1:2), Liverpool pa je v gosteh razbil Aston Villo (0:6). "Lisjaki" imajo na vrhu lestvice le še dve točki prednosti pred londonskima ekipama.

V središču pozornosti nedeljskega sporeda je bil dvoboj med Arsenalom in vodilnim Leicester Cityjem. V prvem polčasu so imeli "topničarji" terensko premoč, toda še kako nevarni so bili tudi gostje. Slednji so povedli povsem ob koncu prvega dela, ko je Jamie Vardy izkoristil enajstmetrovko, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Nacho Monreal.

V drugem polčasu so gostje hitro doživeli šok, ko je dva rumena kartona dobil Danny Simpson in bil v 54. minuti izključen. Arsenal je krenil v silovito ofenzivo in v 70. minuti je prišel do izenačenja, ko je iz bližine zadel Theo Walcott.

Sledile so številne lepe priložnosti za domače, toda Per Mertesacker, Olivier Giroud in Aaron Ramsey so bili nenatančni. Premoč pa je v 95. minuti po predložku Mesuta Özila z glavo unovčil Danny Welbeck, ki je na igrišče prišel v 83. minuti in tako na najlepši način zaznamoval svoj povratek po težki poškodbi.

Tottenham utišal Etihad

Še drugi derbi je bil odigran na stadionu Etihad. V prvem polčasu niti Manchester City niti Tottenham nista prevladovala in po 45 minutah je bil izid 0:0.

V 54. minuti so gostje dobili enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela Raheema Sterlinga. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Harry Kane. City je pritiskal za izenačenje in četrt ure pred koncem ga je zasluženo priigral rezervist Kelechi Iheanacho z zadetkom iz bližine.

Toda veselje je trajalo le šest minut. Erik Lamela je z globinsko podajo zaposlil Christiana Eriksena, ta pa je žogo potisnil mimo Joeja Harta za tri točke.

Villa obsojena na izpad

Liverpool je na gostovanju pri Aston Villi zabeležil visoko zmago in domače še dodatno prikoval na dno. Končni izid (0:6) je v 71. minuti s svojim prvim golom za Redse postavil Kolo Toure.