50 ogledov

Mourinhev United izgubil tretjič zapored

Jose Mourinho EPA
Na uvodni tekmi nedeljskega sporeda v angleški nogometni eliti je Watford doma premagal Manchester United (3:1). Tottenham se je z zmago nad Sunderlandom (1:0) dvignil na tretje mesto.

Po dobrem začetku sezone je Manchester United po porazu na mestnem derbiju pred tednom dni še drugič zapored klonil v Premier League, tokrat pri Watfordu (3:1).

Če prištejemo še neuspeh proti Feyenoordu v Ligi Evropa, je četa Joséja Mourinha izgubila že tretjič zapored. Rdeči vragi so tako šest točk oddaljeni od vrha lestvice, kjer je Manchester City.

Prva priložnost je pripadla domačim, ko Sebastian Prödl z glavo ni uspel matirati Davida de Gee, nato pa je bil bližje zadetku United: najprej je Zlatan Ibrahimović po podaji Marcusa Rashforda iz ugodnega položaja zgrešil okvir, nato je Paul Pogba z razdalje stresel prečko.

Watford je do vodstva prišel v 34. minuti. Anthony Martial je na svoji polovici (morda pod prekrškom) izgubil žogo, kar je po hitri akciji z natančnim strelom izkoristil Étienne Capoue s svojim četrtim golom sezone.

V drugem polčasu so gostje pritisnili in v 62. minuti izenačili. Po hitri kombinaciji na sredini in kratkem predložku z leve je Rashford prišel do strela, po odboju pa še do popravnega izpita in žogo zatlačil v mrežo. Nato je z glavo dobro streljal še Ibrahimović, a se je izkazal Heurelho Gomes.

V 82. minuti je Walter Mazzarri namesto strelca Capoueja v igro poslal Juana Zúñigo, ta pa se mu je ekspresno oddolžil z zadetkom, ko je natančno zadel z okrog 14 metrov po akciji na desni in posledični povratni žogi Roberta Pereyre.

V sodnikovem dodatku je še en rezervist - Isaac Success, preigraval v kazenskem prostoru, spotaknil ga je Marouane Fellaini, z bele točke pa je zmago zapečatil Troy Deeney.

Kane za zmago

Tottenham je na domačem igrišču z zmago nad Sunderlandom (1:0) zadržal stik z vrhom lestvice, edini zadetek je zabil Harry Kane v 59. minuti.

Crystal Palace je doma premagal Stoke City (4:1), slednji ostaja brez zmage. Southampton je z golom Charlieja Austina sredi drugega polčasa ugnal Swansea City (1:0).