23 ogledov

Prvaki doma klonili proti vodilnim

Marcos Alonso EPA
Leicester City je še vedno v težkem položaju, tokrat je doma klonil proti vodilnemu Chelseaju.

Chelsea je z zmago proti Leicester Cityju s 3:0 že prišel do 52 točk, kar je več kot v celotni minuli sezoni. Londončani imajo po nepopolnem 21. kolu sedem točk naskoka pred Tottenhamom in osem pred Arsenalom. V povsem drugačnem položaju so lisice, ki so daleč od forme, ki jim je prinesla tako nepričakovan naslov. Ma lestvici je Leicester šele 15., od mest, ki vodijo v ligo Championship, je oddaljen le pet točk.

Chelsea je bil v gosteh boljši tekmec, v šesti minuti prvega polčasa je povedel z golom Marcosa Alonsa, ki je zadel po podaji Edena Hazarda. Do glavnega odmora ekipi nista ponudili več veliko, vsaka je v prvih 45 minutah po enkrat sprožila v okvir gola tekmeca. Se je pa drugi del igre začel povsem enako kot prvi, znova je udaril alonso. Ta je tokrat po kotu prišel do žoge na robu kazenskega prostora, žoga po njegovem strelu pa se je odbila od domačega branilca Wesa Morgana in prevarala vratarja Kasperja Schmeichela. Piko na i k zanesljivi zmagi je kasneje postavil še Pedro. Pri Chelseaju sicer zaradi spora s trenerjem Antoniom Contejem ni igral prvi strelec kluba Diego Costa.

Prepričljiva sta bila tudi oba Chelseajeva mestna tekmeca. Tottenham je doma s 4:0 odpravil WBA, Arsenal pa v gosteh Swansea City. Pri prvih je Harry Kane zabeležil hat-trick, pri drugih pa se je znova med strelce vpisal tudi Olivier Giroud, ki je tako le še potrdil prvo mesto na lestvici strelcev glede na odigrane minute. V zadnjem času izjemni Francoz je v 60. minuti sicer odšepal z zelenice. Dva zadetka so si na tekmi Valižani zabili kar sami, ko so poskušali blokirati strela mladega Nigerijca Alexa Iwobija.

Zanesljivo je slavil še en londonski klub. West Ham je mestnega tekmeca Crystal Palace prmagal s 3:0, izjemen zadetek s škarjicami pa he zabil nekdanji reprezentant Andy Carroll.

Jutrišnji dan bo postregel z dvema dvobojema klubov iz Manchestra in Liverpoola. V največjem angleškem derbiju bodo Rdeči vragi gostili Liverpool, Everton pa se bo doma pomeril z Manchester Cityjem.