30 ogledov

Prvi bik po Jordanu

jimmy butler dwayne wade Profimedias Jimmy Butler in legenda Miami Heat Dwayne Wade
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Chicago Bulls je sinoči s 118:111 premagalo Charlotte Hornets, najbolj razpoložen pa je bil Jimmy Butler, ki je dosegel kar 52 točk.

Jimmy Butler je z 52 točkami le za točko zaostal za rekordom kariere, k točkovnemu izkupičku pa je dodal še 12 ujetih žog in šest podaj. S tem je na najboljši možni način izkoristil priložnost, potem ko je zaradi poškodbe tekmo moral izpustiti Dwyane Wade, trener Fred Hoiberg pa je na klopi pustil tudi Rajona Ronda.

"Mislim, da je beseda fenomenalno za Jimmyja nocoj premalo. Uspevalo mu je namreč vse," je po tekmi o Butlerju dejal trener Hoiberg. Butler je iz igre metal 15-24, ob tem pa zadel kar 21 prostih metov od 22. V zadnji četrtini je nasprotnikom natresel 17 točk, biki pa so sršene v tej četrtini nadigrali s 36:26. "Samo igral sem košarko. Imel sem svoj dan," je bil po tekmi skromen Butler.

Golden State Warriors so bili dobro razpoloženi v Oaklandu, Draymond Green je vknjižil trojnega dvojčka, bojevniki pa so Denver Nuggets premagali s 127:119. Green je v statistiko vnesel 15 točk, 13 podaj in deset ujetih žog. Klay Thompson je prispeval 25 točk, Stephen Curry 22, Kevin Durant pa 21. Warriors so postali prva ekipa v tej sezoni s 30 zmagami.

Moštvo New York Knicks je v noči na torek izgubilo proti Orlando Magic s 103:115, slovenski košarkar Saša Vujačić pa za ekipo Knicks ni dobil priložnosti. Z 19 točkami je bil prvi strelec New Yorka Carmelo Anthony, za Orlando jih je Jodie Meeks prispeval 23.