Rdeči vragi vrnili rdečim rivalom

Moyes Rodgers Manchester United Liverpool
1/7
Reuters
V najbolj odmevni tekmi šestnajstine finala je Manchester United doma izločil Liverpool (1:0). Arsenal je z rezervno postavo po enajstmetrovkah slavil na gostovanju pri WBA.

Aktualni angleški prvaki so vsaj za nekaj časa pozabili na slab uvod v prvenstvo in se navijačem oddolžili s tesno zmago proti največjemu rivalu Liverpoolu na Old Traffordu v četrtem krogu ligaškega pokala (1:0). Reds so Manchester United pred nekaj tedni na Anfieldu v tretjem kolu Premier lige premagali z enakim izidom. V moštvo Brendana Rodgersa se je po kazni desetih tekem vrnil Luis Suárez, David Moyes pa tokrat ni računal na Ria Ferdinanda, Nemanjo Vidića in Michaela Carricka.

Srečanje so bolj odločno odprli Rdeči vragi in Martin Škrtel je moral že kmalu blokirati nevaren strel Nanija. Nato pa je Liverpool postajal vse bolj nevaren in Daniel Sturridge bi moral bolje reagirati na predložek Stevena Gerrarda. Do konca prvega polčasa se je v treh obetavnih situacijah znašel Suárez. Prvič je Urugvajec streljal, ko bi moral podati, drugič ravno obratno, tretjič pa si ni dobro zaustavil žoge.

Chicharito mož odločitve

United je povedel takoj na začetku drugega polčasa. Po kotu se je najbolje znašel Javier Hernández in z notranjim delom stopala zabil za vodstvo. Po zaostanku je Liverpool nanizal nekaj priložnosti, toda Jordan Henderson, Suárez in Victor Moses niso bili dovolj natančni.

Na drugi strani je rezervist Shinji Kagawa po protinapadu zadel prečko, na drugi strani je Suárez storil enako iz prostega strela. Pritisk gostov in tvegano igro bi v zaključku skoraj kaznoval tokrat kapetan Wayne Rooney, a se je dvakrat izkazal vratar Simon Mignolet in ostalo je pri minimalni zmagi domačih in njihovem preboju med šestnajsterico.