4 ogledov

Real beži Barçi, Chelsea nezmotljiv

real madrid EPA
V najmočnejših evropskih ligah so bile na sporedu tekme 28. in 29. kroga.

Real Madrid je v 28. krogu elitnega španskega prvenstva na gostovanju premagal Athletic Bilbao (1:2) in se Barceloni oddaljil na pet točk razlike.

Galaktike je v 25. minuti v vodstvo popeljal Karim Benzema, domači pa so po dobri uri igre izenačili s strelom Aritza Aduriza. Tri minute kasneje je končni izid po podaji Cristiana Ronalda postavil Casemiro. Vodilna ekipa španskega prvenstva je zabeležila četrto zaporedno zmago.

Barcelona v nedeljo gosti Valencio, Atlético Madrid na čelu s slovenskim vratarjem Janom Oblakom pa bo na Vicente Calderónu pozdravil Sevillo.

V angleški Premier League so bile na sporedu tekme 29. kroga, nove zmage, 22. v sezoni, pa so se veselili nogometaš Chelseaja, ki so slavili v gosteh pri Stoke Cityju (1:2). Modre je v vodstvo popeljal Willian, Stoke pa je prišel do izenačenja v 38. minuti, ko je bil z bele točke natančen Jonathan Walters. Zmago varovancev Antonia Conteja je tri minute pred iztekom rednega dela potrdil Gary Cahill

Chelsea je zabeležil peto zaporedno zmago in deseto na zadnjih dvanajstih tekmah. V ligaškem tekmovanju je nazadnje izgubil 4. januarja 2017, ko je bil na White Hart Laneu boljši Tottenham.

Arsenal poglobil krizo

Arsenal je gostovanju izgubil proti West Bromwich Albionu. Za domače je dvakrat zadel Craig Dawson, enkrat pa Hal Robson-Kanu. Alexis Sanchez, ki naj bi ob koncu sezone zapustil Emirates, je po podaji Granita Xhake dosegel edini gol za londonski klub.

Arsenalu, ki je tik pred tem, da se po več kot dveh desetletjih razide s trenerjem Arsenom Wengerjem, tudi na lestvici ne kaže najbolje, saj se trenutno nahaja na petem mestu.

Handanović do točke

V italijanskem prvenstvu sta bili na sporedu dve tekmi. Torino in Inter sta se razšla brez zmagovalca (2:2). Za Torinčane sta zadela Daniele Baselli in Afriyie Acquah, za goste iz Milana pa sta bila natančna Geoffrey Kondogbia in Antonio Candreva. Nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović je igral celo tekmo.