14 ogledov

Rooney rešil dan in podrl rekord

sergio ramos EPA
Real Madrid je z dvema goloma Sergia Ramosa na tekmi z Malago (2:1) prekinil niz dveh zaporednih porazov in se utrdil na vrhu lestvice. Manchester United je še drugič zapored remiziral v Premier League, točko je priigral Wayne Rooney (1:1).

V španski Primeri División so bile na sporedu tekme 19 kroga. Real Madrid je po dveh zaporednih porazih vknjižil zmago proti Malagi (2:1) in ima na prvenstveni lestvici zdaj štiri točke prednosti pred Sevillo. Še točko več zaostaja Barcelona. Oba gola na madridskem stadionu je dosegel Sergio Ramos.

Na Otoku so bile na sporedu tekme 22. kroga. Manchester United se je še na 17. zaporedni tekmi izognil porazu, a znova vknjižil le točko, potem ko je v prejšnjem krogu remiziral z Liverpoolom. Rdeči vragi so gostovali pri Stoke Cityju in se znašli v zaostanku v 19. minuti, ko so domači povedli z golom Juana Mate. Točko gostujoče ekipe je v 94. minuti rešil Wayne Rooney, ki je zabil še 250. gol v dresu Manchester Uniteda in postal najboljši strelec v zgodovini angleškega velikana.

V derbiju kroga sta se na stadionu Etihad pomerila Manchester City in Tottenham. Varovanci Pepa Guardiole so po golu Kevina de Bruyna povedli z 2:0, nato pa sta Londončanom točko priigrala Bamidele Alli in Heung-Min Son.

wayne rooney | Avtor: EPA EPA