Rijeka ugnala Feyenoord, polom Partizana, poraz Dinama

Kramarić Rijeka Feyenoord Evropska liga
1/12
Reševalni pas/Twitter
Varovanci Matjaža Keka so prišli do prve zmage v tekmovanju, na Kantridi so premagali Feyenoord (3:1) s tremi goli Andreja Kramarića. Fiorentina je z asistenco Josipa Iličića ugnala PAOK (0:1). Asistrial je tudi Kevin Kampl ob zmagi Salzburga nad zagrebškim Dinamom (4:2), Branko Ilić pa je sodeloval pri debaklu Partizana proti Bešiktašu (0:4).

V skupini G se je Rijeka pomerila z nizozemskim Feyenoordom, zmagala je s 3:1, Matjaž Kek pa je od prve minute na igrišče poslal Gorana Cvijanovića, ki je odigral celotno tekmo. Miral Samardžić se je vrnil po poškodbi, začel na klopi, v igro pa vstopil v 65. minuti. Dve minuti pred tem je Hrvate v vodstvo popeljal Andrej Kramarić, v 67. minuti je izenačil Jens Toornstra. Kramarić je za 2:1 zadel v 71. minuti, pet minut kasneje je bil uspešen z enajstih metrov.

V drugi tekmi te skupine je Standard gostil Sevillo, zmagovalko Evropske lige v prejšnji sezoni. V belgijski zasedbi je Martin Milec odigral vseh 90 minut, gledalci pa na tekmi niso videli zadetka.

Iličić podal za zmago

V skupini K je PAOK gostil Fiorentino, v prvi postavi italijanskega moštva pa sta začela oba Slovenca, Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Slednji je odigral vseh 90 minut, Iličić pa je bil na igrišču do 78. minute. Fiorentina je prišla še do tretje zmage, ob tem še ni prejela gola, edini gol pa je v 38. minuti dosegel Juan Vargas, s podajo se je izkazal Iličić.

Kar nekaj časa sta bili pod vprašajem obračuna med Salzburgom, kjer igra Kevin Kampl, in zagrebškim Dinamom ter Partizanom, član katerega je Branko Ilić, in Bešiktašem. Zelenici v Avstriji in Srbiji sta bili namreč zaradi močnega dežja v slabem stanju, vendar so ju pravočasno spravili v red.

Rdeči biki zanesljivi

Alan Kampl Salzburg Dinamo Zagreb Evropska liga | Avtor: EPA EPA
Salzburžani so Zagrebčane odpravili brez težav s 4:2, veliko dela pa so opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli dvakrat. Oba gola je zabil Alan, najprej v 14., nato pa še v 45. minuti, ko mu je podal Kampl.

V 49. minuti je povišal Andre Ramalho, Alan pa je tretjič zadel v 52. minuti. Kampl je na igrišču zbral 90 minut. V zaključku so Zagrebčani le znižali, najprej prek Arijana Ademija v 81., nato pa je zadel še Angelo Henriquez v 90. minuti.

Polom Partizana, remi Interja

Partizan je na domačem stadionu doživel pravi mali polom, z 0:4 ga je porazil Bešiktaš. Za turško ekipo so zadeli Gökhan Töre, ki je bil uspešen dvakrat, Demba Ba in Oguzhan Özyakup. Ilić je odigral celotno tekmo, prejel pa rumeni karton.

Milanski Inter Samirja Handanovića in Reneja Krhina je gostil francoski St. Etienne, obračun pa se je končal brez golov. Handanović je tekmo spremljal s klopi, Krhin pa je v igro vstopil v 85. minuti, ko je zamenjal Zdravka KuzmanovićaVillarrael se je meril s ZürichomBojan Jokić pa zaradi poškodbe ni bil v kadru španskega moštva. Rumena podmornica je slavila s 4:1.

Navijaški neredi v Bratislavi

Krovna nogometna zveza Uefa zadnje čase nima težav pri sosedskih obračunih le na reprezentančnih tekmah. Vroče je bilo danes tudi na sosedskem obračunu med bratislavskim Slovanom in praško Sparto, ki so jo morali zaradi navijaškega nasilja za nekaj časa prekiniti.

Neredi so se začeli v 40. minuti, kot poročajo slovaški mediji, so jih zakuhali navijači iz Prage, ki so preskočili ograjo v njihovem sektorju in začeli izzivati domače privržence, nekaj slednjih se je v strahu umaknilo celo na zelenico, zato je sodnik tekmo prekinil in igralce poslal v slačilnico. Posebne policijske enote so nato poskrbele za mir na stadionu, ko pa se je tekma po več kot 40 minutah nadaljevala, so se bolje znašli Čehi: v drugem polčasu so dosegli tri gole za končnih 3:0.