Slovenija > Črna kronika
18 ogledov

Akcija Dragonja združila Slovence in Hrvate

marihuana Shutterstock
Hrvaški in slovenski policisti so stopili na prste albanskim državljanom, ki so čez državno mejo tihotapili drogo. Zasegli so 22,6 kilograma marihuane.

Akcijo Dragonja so sprožili 14. julija, potem ko so policisti v Kopru ugotovili, da prihaja vse več marihuane na Obalo iz Albanije in Kosova, zato so sprožili poostren nadzor meje s Hrvaško, je dejal direktor kriminalistične policije v Kopru Dean Jurič.

Slovenski policisti so že prvi dan akcije razkrinkali 49-letnega albanskega državljana, ki je vstopil v Slovenijo skozi gozd nedaleč od mejnega prehoda Sečovlje. Zatem je prisedel v osebni avtomobil z italijanskimi registrskimi tablicami, ki ga je vozil 39-letni albanski državljan.

Policisti so avtomobil ustavili na območju Bertokov, ob preiskavi pa so ugotovili, da sta imela oba albanska državljana urejen status tujca in bivališča v Italiji. Policisti niso našli mamil, zato so jima dovolili, da nadaljujeta pot proti Italiji.

Tudi Hrvati v akcijo

O sumu vpletenosti Albancev v tihotapljenje mamil so sicer obvestili hrvaške policiste, ki so se prav tako vključili v akcijo.

Štiri dni kasneje so ob pomoči tako imenovane metode termovizije znova zaznali gibanje ene osebe, ki je nameravala iz Hrvaške nezakonito vstopiti v Slovenijo na območju med mejnima prehodoma Dragonja in Sečovlje.

O tem so obvestili hrvaške kolege, ki so prijeli istega 49-letnega državljana Albanije. Po pregledu terena so ob meji našli potno torbo, v kateri je bilo v 15 zavojih dobrih 13 kilogramov marihuane. Kot je pokazala analiza DNK, je torbo nosil 49-letnik, ki so ga priprli.

Policisti so nato 20. julija okoli polnoči pri hrvaškem kraju Šapjane nedaleč od slovenske meje odkrili še 25-letnega Albanca, ki je poskušal vstopiti v Slovenijo mimo mejnega prehoda Jelšane. Odkrili so, da je imel v nahrbtniku v 19 zavojih 9,6 kilograma marihuane. Kot so potrdili reški policisti, so priprli tudi njega.

Policisti bodo kriminalistično preiskavo nadaljevali, saj imajo informacije o obstoju tihotapske poti, prek katere mamila iz Albanije pošiljajo v Slovenijo in Italijo.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.