65 ogledov

Srečen zaključek pravljice za lisice

Haryy kane, Son Heung-min
1/6
Tottenham je v gosteh le remiziral s Chelseam in tako ostal brez možnosti za osvojitev naslova. Angleški prvak je prvič v 132-letni zgodovini kluba postal Leicester City.

Tottenham na Stamford Bridgu že 26 let ni premagal Chelseaja, pri modrem klubu pa so bili odločeni, da se to tudi tokrat ne bo zgodilo. Že z morebitnim remijem na tekmi londonskih rivalov bi angleški prvak postal Leicester City.

Pavljica se je za lisice, nogometaši so si tekmo skupaj ogledali doma pri Jamieju Vardyju, po velikem preobratu tudi srečno končala. Leicester City ima namreč pred zadnjima dvema koloma sedem točk naskoka pred Spursi, ki se bodo tako najverjetnej morali zadovoljiti z drugim mestom.

Tottenham po 45 minutah blizu cilja

Tokratna tekma v uvodnih minutah sicer ni ponudila veliko, do dobrega strela zunaj kazenskega prostora je prišel Cesc Fabregas, a je žoga po njegovem diagonalnem strelu švignila mimo gostujočih vrat. Nato pa so s prvim strelom na tekmi v okvir gola povedli gostje. Harry Kane se je izognil prepovedanemu položaju, zamudil je John Terry, preigral še vratarja Asmirja Begovića in zadel za 0:1. Kane je postal prvi igralec Spursov s 25 zadetki v eni sezoni po Garyju Linekerju. Zanimivo, da je pred dnevi postal Vardy prvi igralec lisic z 22 zadetki prav tako po Linekerju, ki je nosil dres obeh klubov.

Do polčasa so gostje udarili še enkrat. Tokrat je veliko napako storil Branislav Ivanović, ki je podaril žogo Kanu, ta je podal do Christiana Eriksena, slednji pa je našel Son Heung-mina, ki je mirno zadel še v drugo.

In zadel je prav Hazard

Upanje za domače in Leicester City je nato v 58. minuti zbudil Gary Cahill. Ta si je po podaji iz kota najprej ustavil žogo v kazenskem prostoru, nato pa jo tudi poslal za hrbet Huga Llorisa. Vendar je ob koncu tekme sledil še večji šok za privržence Tottenhama. Po podaji Diega Coste je fantastično zadel rezervist Eden Hazard, ki se je očitno prebudil v zaključku sezone, v igro pa je vstopil na začetku drugega polčasa. Belgijec je snel pajčevino z levega vratarjevega kota, prav Hazard pa je bil pred tekmo eden najbolj glasnih z izjavami, da želi do naslova pomagati lisicam.

Hazard je bil kasneje žrtev dveh ostrih startov, tekmo, ki sicer Chelseaju rezultatsko ni pomenila velika, pa so zaznamovale grobosti in umazane poteze na obeh straneh. Samo pri Tottenhamu je deset igralcev dobilo rumen karton, vsaj Eric Dier pa bi si v zadnjih minutah zaslužil tudi rdečega.