33 ogledov

Penina še na hladnem, Zajc zablestel

Daniele de Rossi AS Roma Juventus EPA
V najmočnejši italijanski ligi so v nedeljo odigrali osem tekem 36. kola.

Vodilni Juventus je gostoval pri AS Romi, z remijem bi si že zagotovil naslov. Toda Rimljani so imeli drugačne načrte in so z zmago (3:1) ostali na drugem mestu, ki vodi neposredno v Ligo prvakov. Juventus ima 85 točk, Roma 81, Napoli pa 80. Če bodo torinčani v naslednjem, predzadnjem kolu, doma ugnali Crotone, potem bodo spet prvaki Italije.

Na Olimpicu so sicer povedli gostje, po lepo izigrani akciji je iz bližine zabil Mario Lemina. Domači so hitro izenačili, po kotu je odbitek v gol potisnil Daniele de Rossi.

"Sinovi volkulje" so srečanje odločili v prvi polovici drugega polčasa, najprej je s sila natančnim strelom zadel Stephan el Shaarawy, nato pa z močnim udarcem še Radja Nainggolan.

Mladi Slovenec pokazal svoje mojstrstvo

V nedeljskem popoldnevu je zablestel nekdanji igralec Olimpije in slovenski reprezentant Miha Zajc. Na gostovanju njegovega Empolija v Cagliariju je v igro vstopil v 76. minuti, takrat je bil izid 3:0 za domače, Sardinci so vse tri gole zabili že v prvem polčasu.

Zajc je tri minute po vstopu v igro izpeljal dvojno podajo z Radejem Krunićem in nato zavrte branilca ter z natančnim zaključkom Toskancem dal upanje. V 85. minuti se je spretni Slovenec dobro znašel na desni strani kazenskega prostora in pred vrati našel Massima Maccaroneja, ta pa je postavil končnici izid (3:2).

Empoli je po porazu ostal pri 32 točkah, le mesto nad cono izpada. Točko za njim je Crotone, ki je tokrat ugnal Udinese (1:0), točko pred Zajčevim moštvom pa Genoa, ki je izgubila pri odpisanem Palermu (1:0). Siniša Anđelković je za Siciljance igral do 83. minute.

Poraz Interja, remi Chieva

Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, je doživel nov spodrsljaj, doma je izgubil proti Sassuolu (1:2) in tako praktično ostal brez možnosti za evropska tekmovanja.

Chievo, za katerega je Boštjan Cesar igral vso tekmo (Valter Birsa je počival zaradi kartonov), je remiziral na gostovanju pri Sampdorii (1:1).

Napoli je ostal v igri za drugo mesto z visoko gostujočo zmago nad Torinom (0:5), zadnjeuvrščena Pescara je izgubila v Bologni (3:1).