18 ogledov

Položaj na vrhu nespremenjen

Gerard Deulofeu AC Milan EPA
V italijanskem nogometnem prvenstvu so v nedeljo odigrali sedem tekem 25. kola.

Nogometaši AC Milana so na domačem igrišču premagali Fiorentino (2:1) in ostali blizu mestom, ki ob koncu sezone vodijo v evropska tekmovanja. Josip Iličić je za goste igral do 81. minute.

Bolje je začel Milan in v 17. minuti je pogumno igro domačinov z zadetkom kronal Juraj Kucka. Veselje ni trajalo dolgo, saj je iz sporne situacije na robu prepovedanega položaja izenačil Nikola Kalinić. Končni izid je v 31. minuti s svojim prvim zadetkom za Lombardijce postavil Gerard Deulofeu, zadel je po samostojnem prodoru in strelu z roba kazenskega prostora.

Fiorentina je imela v preostanku tekme pobudo, zapravila je tudi nekaj lepih priložnosti, toda Toskanci niso uspeli priti do izenačenja in so po porazu ostali na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Tri točke za Romo, Napoli in Inter

Inter ostaja v dobri formi, tokrat je z poznim zadetkom Gabriela slavil v Bologni (0:1). Samir Handanović je vso tekmo branil vrata milanske ekipe, ki je na četrtem mestu.

Tretji je Napoli, južnjaki so tokrat gladko zmagali pri Chievu (1:3). Valter Birsa je za "leteče osličke" odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa je poraz videl s klopi. Prva zasledovalka vodilnega Juventusa ostaja AS Roma, klub iz prestolnice je brez večjih težav odpravil Torino (4:1).

Sampdoria je doma remizirala proti Cagliariju (1:1), Sassuolo je po preobratu zmagal pri Udineseju (1:2), zadnjeuvrščena Pescara pa je doma s petardo odpravila Genoo (5:0).