1 ogledov

Slab dan za Dragića in Udriha

Goran in Zoran Dragić Profimedias
Goran Dragić je z Miami Heat izgubil proti New Orleans Pelicans, Beno Udrih pa je bil neuspešen proti Memphis Grizzlies.

New Orleans Pelicans je v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagala Miami Heat s 104:102, slovenski zvezdnik Goran Dragić je dosegel 20 točk, tri skoke in pet podaj v petintridesetih minutah in pol za Miami, za katerega pa njegov brat Zoran Dragić tudi tokrat ni igral.

Memphis Grizzlies je doma klonil v dvoboju s Los Angeles Clippers z 79:97, Beno Udrih pa je za poražene gostitelje v štiriindvajsetih minutah dosegel šest točk, skok in dve podaji. Gostitelje sta, poleg dobre obrambe tekmecev, pokopala z dvojnima dvojčkoma Chris Paul (19 točk in 13 podaj) in DeAndre Jordan (15 točk, 22 skokov). Ekipa Clippers je na drugem mestu pacifiške skupine, Memphis pa vodi v jugozahodni in je drugi na celotnem zahodnem delu.

V New Orleansu je srečanje odločil Francoz Alexis Ajinca, ki je po dveh podajah Erica Gordona dosegel edina koša v zadnji minuti tekme. S 24 točkami je dosegel rekord kariere in poskrbel za četrto zaporedno zmago svoje ekipe.

Ta je pred zadnjo minuto zaostajala za dve točki (100:102), ko je po podaji Dwyanea Wadea za svojo šestnajsto točko zabil Hassan Whiteside. Prav Wade je imel zadnjo priložnost za goste, vendar je od izteku igralnega časa zgrešil trojko. Dragič je bil za Luol Dengom (22) drugi strelec Miamija in skupaj z Gordonom tretji na tekmi.

Bojevniki zlahka, Parker vodil Ostroge

Brez težav je v Torontu Raptorse premagala vodilna ekipe lige Golden State Warriors s 113:89. Domači, ki so sicer drugi na vzhodu, so zadeli le en met iz 19 poskusov iz igre v prvi četrtini, kar je najslabši izkupiček v zgodovini kluba. Igralci Atlante Hawks, ki so najboljši na vzhodnem delu lige, so s 95:88 ugnali Orlando Magic.

Branilci naslova, košarkarji San Antonio Spurs, so s 107:96 premagali Sacramento Kings. Francoz Tony Parker je z enajstimi točkami, skupaj jih je dosegel le osem več, držal razliko v zadnji četrtini.