Šport > Zimski športi
34 ogledov

Bucikovi se ni izšlo, zmaga Vlhove

ana bucik EPA
Petra Vlhova je zmagovalka zadnjega slaloma v letošnji sezoni. Drugo mesto je osvojila dobitnica malega kristalnega globusa Mikaela Shiffrin (+0,24), tretje pa Frida Hansdotter (+0,35).

Dekleta so opravila s predzadnjo preizkušnjo sezone 2016/2017. Mali slalomski globus si je že pred tem zagotovila zmagovalka skupnega seštevka za svetovni pokal Mikaela Shiffrin.

Tekmo je odprla Nina Loeseth, ki je smučala zelo tekoče, a povozila količek. Prvi čas je tako vpisala Frida Hansdotter. Sarka Strachova je bila prepočasna (+0,96), nato pa se je na prvo mesto zavihtela Petra Vlhova (-0.03).

Slalomska kraljica Mikaela Shiffin je zaostala sedem stotink in zasedla tretje mesto, Veronika Velez Zuzulova je bila četrta (+0,13), Melanie Meillard peta (+0,48), Wendy Holdener pa šesta (+0,81).

Ana Bucik je imela startno številko 12. V zgornjem delu ni našla pravega ritma (+0,34), do drugega vmesnega časa pa je njen zaostanek narasel na 73 stotink. V spodnjem delu je bilo še nekaj nečistih zavojev in pristala je pri repu razpredelnice (+1,73). Prvo vožnjo je končala na 13. mestu.

V finalni vožnji je največ pridobila Marina Wallner, ki se je s 16. mesta prebila na 10., medtem ko je večina tekmovalk iz najboljše deseterice zadržala svojo uvrstitev iz prvega teka. Vlhova se je ubranila napada slalomske kraljice in prišla do druge zmage v karieri, prve po decembru 2015, ko je slavila v švedskem Areju.

Najboljša slovenska slalomistka Ana Bucik je s finalno vožnjo izgubila tri mesta in podobno kot Žan Kranjec ostala brez točk svetovnega pokala (16. mesto/+3,08).

''V tem zaključku sezone me je v slalomski formi res malo zmanjkalo, če lahko tako rečem, a tudi to se zgodi. Težko je čez celo sezono držati visoko formo. Zagotovo pa je to eden izmed ciljev za prihodnost, torej da bi bila celo sezono konkurenčna najboljšim,'' je povedala Bucikova.