70 ogledov

Slovenija v Rigi po podaljšku premagala Poljsko

košarka SLO-AUS Saša Despot
Slovenska košarkarska reprezentanca je na prijateljskem turnirju v Latviji v uvodnem nastopu po podaljšku premagala Poljsko z 98:97 (20:21, 46:43, 66:65, 84:84).

Slovenska košarkarska reprezentanca, ki priprave na septembrsko evropsko prvenstvo nadaljuje v Latviji, je v uvodni tekmi turnirja v Rigi po podaljšku premagala Poljsko z 98:97.

Za izbrance selektorja Jureta Zdovca je to tretja zmaga v štirih pripravljalnih tekmah. Pomembna je tako za razplet turnirja v Rigi, saj bo Slovenija v nedeljo proti Latviji odločala o prvem mestu, kakor tudi za samozavest igralcev, ki bodo do EP skupaj odigrali zgolj deset tekem.

Podatek, da je bil izid kar trinajstkrat poravnan in da sta se ekipi triindvajsetkrat izmenjali v vodstvu, priča o izenačenosti obračuna. Slovenija je imela najvišjo prednost v podaljšku, deset točk, Poljska pa ni vodila za več kot štiri točke.

"Junaki" so imeli priložnost za zmago že v rednem delu, saj so krenili v zadnji napad pri izenačenju, toda poskus Zorana Dragića tik pred zvokom sirene ni našel cilja. V podaljšku je bila odločitev o zmagovalcu hitro znana. Dve trojki kapetana Jureta Balažića in prvega strelca Slovenije Zorana Dragića sta Poljakom spodrezali krila, naslednjih šest točk za delni izid 12:0 pa je Slovenijo pripeljalo do vodstva 96:86.

Selektor Jure Zdovc je za tekmo - ta je potekala za zaprtimi vrati - prijavil vseh trinajst igralcev, ki jih ima na razpolago v Latviji (Saša Zagorac in Miha Zupan sta ostala v Sloveniji na individualnih pripravah). V igro nista vstopila Boban Tomić in Blaž Mahkovic, ostali z izjemo Jake Klobučarja, ki je igral le v drugem polčasu, pa so se vsi vpisali med strelce.

Prijetno je presenetil Mitja Nikolić, ki je ob stoodstotnem metu (3:3 za dve točki, 3:3 za tri točke) dosegel 15 točk. Eno več je dodal Zoran Dragić, štirinajst jih je dosegel Jure Balažić, dvanajst - vse v drugem polčasu - Alen Omić (8 skokov), enajst pa Klemen Prepelič, ki je imel ob Dragiću najvišjo minutažo (30 minut).

Pri Poljakih, ki so na prvi tekmi turnirja za dve točki premagali Latvijo, je bil prvi strelec Marcin Gortat, član ekipe iz lige NBA Washington Wizards. Dosegel je 24 točk.

Zadnji nastop v Rigi Slovenijo čaka v nedeljo ob 17.45 proti izbrani vrsti Latvije

V številkah ...

* Dvorana Arena, gledalcev 50, sodniki: Volskis, Vaskans, Apermanis (vsi Latvija).
* Slovenija: Joksimović 9 (2:2), Rupnik 2 (2:2), Prepelič 11 (5:5), Blažič 6 (4:4), Nikolić 15, Dragić 16 (8:9), Balažić 14 (3:4), Dimec 6, Omić 12 (0:2), Slokar 7.
* Poljska: Czyz 2, Cel 9, Slaughter 12 (3:3), Kulig 6 (6:6), Ponitka 9 (1:3), Berisha 7 (1:2), Waczynski 10 (2:2), Gortat 24 (10:11), Hrycaniuk 4 (2:2), Koszarek 2, Zamojski 2, Karnowski 6 (0:1), Gruszecki 4.
* Prosti meti: Slovenija 24:28, Poljska 25:30.
* Met za dve točki: Slovenija 19:35, Poljska 30:47.
* Met za tri točke: Slovenija 12:26 (Balažić 3, Nikolič 3, Prepelič 2, Dragić 2, Slokar, Joksimović), Poljska 4:16 (Waczynski 2, Slaughter, Cel).
* Skoki: Slovenija 28 (22 + 6), Poljska 35 (25 + 10).
* Osebne napake: Slovenija 34, Poljska 26.
* Pet osebnih: Slokar (38.), Omić (44.), Dimec (44.).