25 ogledov

Rudarji zakopali prvake, Barça do zmage v 94. minuti

Rebrov Melgarejo Spartak Moskva Benfica Liga prvakov
1/38
Šahtar je na torkovem derbiju 3. kola Lige prvakov doma premagal aktualne prvake Chelsea in jim zadal šele drugi poraz sezone v vseh tekmovanjih (2:1). Juventus je komaj prišel do remija pri Nordsjaellandu (1:1), medtem ko je do zadnjega za zmago nad Celticom doma čakala tudi Barcelona (2:1). Manchester United po zaostanku z 0:2 premagal Brago (3:2).

Tekmo proti Šahtarju, ki so jo vodili slovenski sodniki na čelu z Damirjem Skomino, je evropski prvak Chelsea začel z Johnom Terryjem kot kapetanom v prvi postavi. Trener modrih Roberto Di Matteo se je tako odločil, da kljub rasističnim opazkam, zaradi katerih bo moral Terry počivati na ligaških tekmah, nekdanjemu angleškemu reprezentantu ne bo odvzel kapetanskega traku.

Na prizorišču polfinala Eura 2012 se je obračun začel katastrofalno za prvake, ki so v zaostanek padli že po treh minutah igre, ko je žoga v kazenskem prostoru po odboju od Terryja srečno prišla do Alexa Teixeire, eden mnogih Brazilcev pri rudarjih pa jo je poslal mimo Petra Čecha.

Chelsea je višjemu zaostanku za las ušel v 16. minuti, ko je Luiz Adriano prodrl do roba kazenskega prostora in močno udaril tik nad prečko. V istem napadu se je na svoji stoti evropski tekmi poškodoval Frank Lampard, ki ga je Di Matteo zamenjal z Edenom Hazardom.

Modri kmalu po polčasu že na 0:2

Modri so bili v 24. minuti blizu izenačenja, ko je Fernanda Torresa s hitrim izletom ustavil Andrej Pjatov, Šahtar pa nato ni izkoristil izjemno obetavnega protinapada. Henrik Mkhitarjan se je v 38. minuti dobro znašel v kazenskem prostoru in udaril pod prečko, Čech pa je njegov strel izbil v kot.

Dve minuti kasneje je Čech le po čudežu izbil žogo z golove črte, potem ko je pred njim slabo posredoval Oscar, njegov nekdanji soigralec Jaroslav Rakitski pa bi kmalu povišal na 2:0. Ukrajinci so v drugem polčasu le zadeli, potem ko je Luiz Adriano vzel žogo Hazardu in našel Fernandinha, ki je z neubranljivim strelom premagal Čecha.

Odgovora Angležev ni bilo, medtem ko si je Šahtar iz protinapadov pripravljal veliko lepše priložnosti za smrtni udarec. Na drugi strani je moral vratar Pjatov dobrih deset minut pred koncem reševati čisto priložnost Hazarda. Belgijca je ustavil v klasični "situaciji ena na ena".

Iniesta Efe Ambrose Barcelona Celtic Liga prvakov | Avtor: EPA EPA
Dve minuti pred koncem rednega dela je Chelseaju le uspelo znižati, ko je po padcu rezervista Daniela Sturridga na odbito žogo stekel Branislav Ivanović in z njo v sredini našel Oscarja, ki iz neposredne bližine ni grešil. Ukrajinci so do konca zdržali za veliko zmago, ki jih je po treh tekmah izstrelila na vrh skupine.

Juve trpel na Danskem

Italijanski prvak Juventus je za neverjetni deveti zaporedni remi na evropskih tekmah potreboval gol Mirka Vučinića devet minut pred koncem tekme proti Nordsjaellandu, potem ko so bili danski debitanti celo blizu šokantne zmage.

Črnogorski ostrostrelec je po prodoru Mauricia Isle premagal vratarja Jesperja Hansna in po porazu Chelseaja približal staro damo na točko zaostanka za modrimi. Danci so po izvrstnem prostem strelu Mikkela Beckmanna povedli v 50. minuti, a jim ni uspelo pripraviti enega največjih presenečenj zadnjih let.

Celtic hitro šokiral Camp Nou

Barcelona je domačo tekmo proti Celticu presenetljivo začela z mladim Marcom Bartro. Edini pravi osrednji branilec je bil ob odsotnosti Carlesa Puyola in Gerarda Piquéja zgolj menjava "gasilcema" Alexu Songu in Javierju Mascheranu, tokrat pa je ob Argentincu odigral zelo solidno tekmo. Spet je zgolj na klopi začel napadalec David Villa.

Veliko priložnost je na Camp Nouu po vsega dveh minutah igre zapravil Alexis Sánchez, ki je po podaji Andrésa Inieste stekel pred vrata in streljal mimo gola. Zadetku se je po akciji iz kota približal tudi Bartra, a je bil škotski vratar na mestu. V 18. minuti je Camp Nou obmolknil, ko je prosti strel s strani in poskus Giorgosa Samarasa v lastno mrežo preusmeril Mascherano.

Forster ni dovolil zadetka

Lionel Messi bi v 23. minuti kmalu odgovoril z direktnim poskusom s prostega strela, ki je zletel za las čez prečko. Bartra je v 29. minuti spet zajadral v nasprotni kazenski prostor in z glavo za las zgrešil daljšo vratnico škotskega gola. Precej nekonkretna Barcelona je nekajkrat še zagrozila s streli od daleč, kot tudi Messi, ki je čez vrh gola poslal še en prosti strel.

Katalonci so izenačili v zadnji minuti polčasa, ko je po akciji tekme in hitri izmenajvi med Messijem in Xavijem Hernándezom v priložnost prišel Iniesta, ki je v padcu zadel tik ob vratnici. Barcelona je imela v drugem polčasu jalovo premoč, golu za vodstvo pa se je v 68. minuti najbolj približal Messi, čigar poskus po podaji Pedra Rodrígueza je z izvrstnim posredovanjem ukrotil vratar Fraser Forster.

Hernandez Manchester United Braga Liga prvakov | Avtor: EPA EPA
Škotski vratar je petnajst minut pred koncem iz neposredne bližine ukrotil še en strel Messija. Argentinec je po izvrstni podaji s strani tokrat poskušal z glavo. Celtic se je do konca krčevito branil in se srečno rešil v 90. minuti, ko je rezervist David Villa stresel vratnico. Junaški odpor škotskih prvakov je padel v tretji minuti sodnmikovega dodatka, ko je Forsterja po podaji s strani premagal na daljši vratnici pozabljeni Jordi Alba.

Chicharito rešil United iz portugalskega brezna

Javier Hernández je z dvema zadetkoma rešil Manchester United na domači tekmi proti Bragi. Rdeči vragi so na Old Traffordu zaostajali že z 0:2, z novimi tremi točkami pa so se na korak približali uvrstitvi v osmino finala, brez katere so tako presenetljivo ostali v lanski sezoni

Tekma se je začela grozovito za domače navijače, saj je Braga prek Alana v prvih 20 minutah zadela dvakrat, vodilni gol pa zabila že po 90 sekundah. Hernández je na dvojno vodfstvo hitro odgovoril po podaji Šindžija Kagave, v drugem polčasu pa je najprej izenačil Jonny Evans, "Chicharito" pa je za zmago z glavo zadel 15 minut pred koncem.

Müllerjeva enajstmetrovka dovolj za Bayern

Enajstmetrovka Thomasa Müllerja v prvem polčasu je Bayernu Münchnu prinesla minimalno in zelo pomembno zmago pri Lillu (1:0). Po prekršku Lucasa Digneja nad kapetanom Philippom Lahmom je njegov reprezentančni soigralec z najstrožje kazni zatresel mrežo po 20 minutah igre.

Bayern, ki ga je v prejšnjem kolu šokiral BATE Borisov, ni imel težav s Francozi, saj je bil vratar Manuel Neuer večinoma brez dela. Šov Roberta Soldada, Belorusom je zabil hat-trick (0:3), pomeni, da imajo v skupini F po šest točk kar tri ekipe, medtem ko Lille ostaja na ničli.