Šport > Zimski športi
12 ogledov

Zmagovita vrnitev Björgenove

Marit Bjoergen EPA
Norveška zvezdnica tekaškega športa Marit Björgen se je zmagovito vrnila v karavano svetovnega pokala v smučarskih tekih po enomesečni odsotnosti zaradi zdravstvenih težav. Björgenova je bila najhitrejša v smučini na desetkilometrski preizkušnji v klasičnem slogu s skupinskim startom. Slovenke so tekmovanje v Franciji izpustile. V moški konkurenci je zmagal Kazahstanec Aleksej Poltoranin.

Marit Bjoergen | Avtor: EPA EPA
Norveški tabor se je v francoskem La Clusazu veselil dvojnega zmagoslavja. Na zmagovalnem odru sta bili dve Norvežanki. Therese Johaug je za rojakinjo, olimpijsko in svetovno prvakinjo, na drugem mestu zaostala 2,7 sekunde. Poljakinja Justyna Kowalczyk, zmagovalka novoletne turneje svetovnega pokala Tour de Ski in vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala, je za Bjoergnovo zaostala 18 sekund za končno tretje mesto.

V skupnem seštevku svetovnega pokala smučarskih tekačic vodi Kowalczykova s 1372 točkami, druga je Johaugova (947 točk), tretja pa Američanka Kikkan Randall (774). Najboljša Slovenka je Katja Višnar na 47. mestu (84.).

Slovenke so tekmovanje za svetovni pokal v La Clusazu izpustile ter so se odpravile na priprave pred vrnitvijo na tekme svetovnega pokala v ruskem Sočiju.

Poltoranin slavil z desetinko prednosti

Medtem ko sta v ženski konkurenci o zmagi odločali le dve tekačici, je bilo pri moških veliko bolj napeto in izenačeno. Drugouvrščeni Rus Aleksander Besmertnik je za najhitrejšihm Aleksejem Poltoranininom zaostal le desetinko sekunde, Švicar Dario Cologna pa je bron osvojil z zaostankom štirih desetink sekunde.

V skupnem seštevku svetovnega pokala še naprej vodi Rus Aleksander Legkov (867), ki je v Franciji osvojil peto mesto, nekaj malega je pridobil Dario Cologna (826), tretji pa je Norvežan Petter Northug (759), ki v La Cluzasu ni nastopil.