266 ogledov

Kopi zabil najboljšim v NHL

Anže Kopitar Reuters
Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na torek gostovali pri trenutno najboljši ekipi lige NHL Chicago Blackhawks in pred skoraj 22.000 gledalci zmagali s 5:4. Hrušičan Anže Kopitar je zadel za izenačenje na 1:1, poleg tega pa vknjižil še podajo in štiri strele na gol.

Ko je enkrat zadel Anže Kopitar, potem je kraljem steklo. Kmalu se je Slovencu med strelci pridružil Jarret Stoll in gostje so vodili z že 2:1. A Chicago se ni dal; najprej je izenačil, nato povišal na 3:2, a so zatem na ledu spet zagospodarili gostje in prek Dustina Browna, ki je izkoristil Kopitarjevo podajo, poldrugo minuto pred koncem tekme postavili končni izid.

"To je bil ekipni uspeh. Ko se je tekma začela, smo vedeli, da imamo v ekipi 20 igralcev, ki so z dušo in telesom za ekipo, in tako smo tudi odigrali," je po tekmi dejal Kopitar, trener ekipe Darryl Sutter pa je dodal: "Tretji in četrti napad sta danes odigrala brezhibno, Dustin pa je tik pred koncem dosegel pomemben gol. Ekipa bržkone ni zadovoljna s svojo igro, in če bi izgubili, bi bili vsi skupaj nezadovoljni."

Los Angeles je vknjižil tekmo z največ goli po 16. marcu, ko je s 5:2 premagal San Jose. Nato so Kralji zabeležili zaporedna poraza proti Dallasu in Vancouvru, kjer niso zadeli, niz tekem brez gola pa je trajal že 150 minut in 35 sekund, ko je tokrat v 5. minuti strelsko sušo prekinil Kopitar. Gole za Chicago so prispevali Michael Frolik, ki je zadel dvakrat, Patrick Kane in Jonathan Toews.