46 ogledov

Ratejeva starta s četrtim rezultatom

Martina Ratej Stanko Gruden/STA
Štiri dni pred koncem poletnih olimpijskih iger v Londonu bo v finalu meta kopja nastopila Martna Ratej. Špela Ponomarenko Janić je bila 12. na 500 metrov v kajaku na mirnih vodah.

Pred atletinjo Martino Ratej je finalni nastop v metu kopja (ob. 22. uri), kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić pa je že nastopila v malem finalu na 500-metrski razdalji in skupno osvojila 12. mesto. Primorka, ki je bila na OI 2008 šesta na tej razdalji, je danes nastopila v finalu B, kjer je bila četrta. V petek bo nastopila še v kvalifikacijah na 200 metrov.

Ratejeva je v kvalifikacijah dosegla četrti dosežek (63,60), pred njo so se uvrstile Čehinja Barbora Spotakova (66,19) ter Nemki Christina Obergfoll (66,14) in Linda Stahl (64,78).

Triindvajset končnih odločitev

Na londonskih športnih prizoriščih bodo danes razdelili 23 kompletov odličij. V kraljici športov bodo na sporedu štiri končne moške odločitve v troskoku in deseteroboju ter v tekih na 800 in 200 metrov, v ženski pa v metu kopja.

V odbojki na mivki se bosta Brazilca Alison Cerutti in Emanuel Rego pomerila z nemško dvojico Julius Brink/Jonas Reckermann. V nogometu se bodo Francozinje in Kanadčanke pomerile za bronasto, Američanke in Japonke pa za zlato odličje. Zmagovalke bodo znane tudi v ženskem vaterpolu, v velikem finalu pa se bosta pomerili izbrani vrsti ZDA in Španije.

V ženskem boksu bodo znane olimpijske prvakinje v mušji, lahki in srednji kategoriji, v ženski rokoborbi prostega sloga pa v kategorijah do 55 in do 72 kilogramov. V taekwondoju bodo končni boji v ženski kategoriji do 57, v moški pa do 68 kilogramov.

V kajaku in kanuju na mirnih vodah so na sporedu štiri končne odločitve: v moški konkurenci v K4 in C2, v ženski pa v K1 in K2. Pred daljinskimi plavalkami je 10 kilometrov dolga preizkušnja, pred skakalkami v vodo pa z 10-metrskega stolpa. V jadranju bo na sporedu regata za medalje v razredu 470, v konjeništvu pa bo znan olimpijski prvak v dresuri.