V sušnem obdobju, kakršno je zdaj, in poleti morajo prebivalcem Praprotnice, Stare Gore, Sel in Dolgih Njiv vodo dovažati. "Težave s pitno vodo pa so toliko bolj pereče, saj so nemalo zidanic na tem območju spremenili v bivalne objekte, s tem pa je seveda naraslo število prebivalcev," pravi Dušan Skerbiš, župan Občine
Mirna.
V novi občini so te dni oživili dejavnosti za gradnjo vodovoda, ki so se pred leti začele pa tudi ustavile še v skupni Občini Trebnje.
Sodelovanje dveh občin
"Če želimo naložbo uresničiti, bo vsekakor potrebno sodelovanje z Občino Trebnje, saj bomo s tem vodovodom rešili ne le Praprotnico in Staro Goro, temveč tudi širše območje teh goric, ki niso prepletene z vodovodnim omrežjem," ugotavlja Skerbiš. Alojzij Kastelic, župan Trebnjega, kot pravi, upa, da bodo našli skupni interes in v treh ali štirih letih ta vodovod tudi zgradili.
Natančen terminski načrt še ni znan, saj morata občini najprej poiskati najboljšo rešitev za pokrivanje stroškov ter možnosti sofinanciranja s strani države in Evropske unije. Vodovod z vrtinama v Zabrdju in Praprotnici, ki bo tudi rezervni vodni vir za trebanjski in mirnski vodovod, naj bi zgradili do leta 2015.