51 ogledov

Kralji kljub premoči poraženi

Kopitar MacDonald Los Angeles Kings Calgary Flames liga NHL Staples Center Reuters
Hokejisti severnoameriške profesionalne ekipe Los Angeles Kings so sklonjenih glav zapustili Phoenix. Anže Kopitar in soigralci so imeli premoč na ledu, a domači kojoti so bili učinkovitejši in so zmagali s 3:1. A poraz ni spremenil položaja Kraljev na lestvici; še naprej so četrti na zahodu, tako da trdno držijo mesta, ki vodijo v končnico.

Junak tekme je bil Keith Yandle, ki se je po več kot treh letih vpisal med strelce, celo več, dosegel je dva gola. Častnega za goste je prispeval Justin Williams, v prvi tretjini je le minuto po prvem zadetku domačih izenačil na 1:1. Kopitar tokrat ni bil najbolj razpoložen, na gol domačega vratarja Jasona LaBarbere, ki se je izkazal s 34 obrambami, je sprožil le en strel.

Buffalo je v Pittsburghu prekinil serijo 15 zaporednih zmag Pingvinov, vodilnega moštva vzhodne konference, hkrati pa zmagal prvič na zadnjih petih tekmah. Domačim se je poznala odsotnost Sidneyja Crosbyja, najboljšega strelca letošnjega prvenstva, ki je zaradi poškodbe izpustil prvo letošnjo tekmo. Za Buffalo – tudi Sablje so igrale brez svojega najboljšega strelca, Avstrijca Thomasa Vaneka – je dva gola dosegel Kevin Porter; to sta bila tudi njegova prva zadetka v sezoni.

Z dobrimi igrami in rezultati pa nadaljuje Boston, ki je tokrat v pričakovanju prihoda češkega zvezdnika Jaromírja Jágra s 3:2 premagal Ottawo. Gostje so sicer povedli z 1:0, a sta za preobrat že v prvi tretjini poskrbela Čeh David Krejčí in Tyler Seguin. Po izenačenju na 2:2 je odločilni gol dosegel Nathan Horton.

Winnipegu nista pomagala ne dva gola Paula Postme ne vodstvo z 2:1, na koncu so ga v New Yorku s 5:2 porazili otočani. Še bolj razočaran je lahko češki napadalec Caroline Jiří Tlustý. V dvoboju z Washingtonom je dosegel vse tri gole za svojo ekipo, a kljub vodstvu z 2:0 in 3:2 to ni bilo dovolj za zmago. Washington je namreč petkrat zatresel mrežo gostiteljev; po dvakrat je to uspelo Rusu Aleksu Ovečkinu in Miku Greenu. Za peti gol je s strelom v nebranjeno mrežo dobrih 40 sekund pred koncem poskrbel Joel Ward.

Nashville je s 3:1 ugnal Colorado, edino torkovo tekmo s podaljški pa so odigrali v Tampi, kjer se je na koncu veselila Florida. Z uspešno izvedenim kazenskim strelom jim je dve točki zagotovil Peter Mueller.