79 ogledov

Maccabi se še naprej muči

evroliga bešiktaš barcelona vidmar jawai
1/12
V skupini F je Gašper Vidmar dosegel 14 točk za Bešiktaš, kar pa ni bilo dovolj za zmago proti Barceloni. Maccabi je visoko izgubil v Moskvi, Fenerbahče pa doma proti Caji Laboral. V skupini E je ekipa Brose Baskets kljub še enemu dobremu strelskemu večeru Boštjana Nachbarja zopet ostala praznih rok, boljši je bil Anadolu Efes Saše Vujačića.

Maccabi iz Tel Aviva je presenetljivo visoko izgubil proti Himkiju v predmestju Moskve (88:67). Za Izraelce je bila usodna druga četrtina, ki so jo domači dobili s kar 18 točkami prednosti (27:9) in Maccabi ima tako po štririh tekmah drugega dela Evrolige le eno zmago. Prvi strelec tekme je bil Kelvin Rivers z 20 točkami, za goste je bil najučinkovitejši Lior Eliyahu s 17 točkami. Druga četrtina je bila odločilna tudi v Carigradu na tekmi med Fenerbahčejem in Cajo Laboral, Baski so jo namreč dobili za 15 točk (28:13). V drugem polčasu so varovanci Žana Tabaka še oplemenitili prednost in na koncu zelo prepričljivo slavili (97:75).

Najbolj napeta med petkovimi tekmami je bila odigrana v Pireju, kjer je evropski prvak Olympiacos doma tesno izgubil proti moštvu Montepaschi Siena (72:74). Grke je z zadnjim košem na tekmi pokopal Bobby Brown, ki ima letos izvrstno sezono. Tokrat je dosegel 22 točk in dodal še šest asistenc. Italijani so dosegli zadnjih sedem točk na obračunu, Brown je zmagovalca odločil s polaganjem.

Dobro razpoloženi Nachbar, Vujačić in Vidmar

V Bambergu je bolje začel Anadolu Efes, a so domačini odgovorili z delnim izidom 12:0 in povedli za devet (19:10). Do konca četrtine je ekipa Brose Baskets zadržala štiri točke naskoka (27:23). V drugi četrtini je Boštjan Nachbar dosegel sedem točk zapored za novo malce otipljivejšo prednost, a so Carigrajčani do polčasa spreobrnili izid in na glavni odmor odšli s pol koša prednosti (47:46).

Tretja četrtina je bila nato še dokaj izenačena, ob koncu 30. minute je bila razlika še vedno ulovljivih šest točk (65:59) za Turke. Na začetku zadnjega dela igre pa so gostje pobegnili z delnim izidom 7:0 (72:60), nato pa tekmo mirno pripeljali do konca. Najboljša strelca pri obeh ekipah sta bila Slovenca. Nachbar je dosegel 19 točk, Saša Vujačić pa 17.

evroliga bešiktaš barcelona vidmar jawai | Avtor: EPA EPA
Brez zmage ostaja tudi druga nemška ekipa, Alba Berlin. Tokrat jih je na njihovem parketu ugnal Panathinaikos, ki si je odločilno prednost nabral v drugi in tretji četrtini. V španskem obračunu je Real Madrid v Andaluziji ohranil stoodstotni izkupiček z zmago proti Unicaji. Zoran Dragić pri domačih in Mirza Begić pri gostih sta ostala brez točke. Popoln izkupiček je ohranil tudi moskovski CSKA, ki je v Kaunasu visoko ugnal Žalgiris.

V skupini F je bila v četrtek na sporedu le ena tekma. V Carigradu sta se srečala Bešiktaš in Barcelona, domači pa tudi v četrtem poizkusu niso znali priti do zmage v drugem delu Evrolige. Za Turke je prvih osem točk dosegel Gašper Vidmar, v drugi četrtini je enkrat tudi silovito zabil. Na odmor so Katalonci odšli s prednostjo dveh točk (34:32), tudi v nadaljevanju je bila tekma tesna. Gostje so obračun v svojo korist odločili v zadnjih desetih minutah, ki so jih dobili z 22:11 in na koncu zanesljivo zmagali (73:59). Vidmar je za domače dosegel 14 točk, Erazem Lorbek pa je za Blaugrano dosegel 11 točk. Oba slovenska reprezentanta sta bila druga strelca svojih moštev.

Evroliga, 4. kolo:

Skupina E

Alba Berlin : Panathinaikos 73:79 (23:23, 16:22, 17:20, 17:14)
Đedović 21, Thompson 16; Mačiulis 28, Ukić 14.

Brose Baskets : Anadolu Efes 76:94 (27:23, 19:24, 13:18, 17:29)
Nachbar 19, 1 skok in 2 podaji v 32 minutah, Gipson 16, Zirbes 15; Vujačić 17 in 8 skokov v 30 minutah, Savanović 14, Lucas 13.

Unicaja Malaga : Real Madrid 64:72 (16:19, 20:11, 14:13, 14:29)
Simon 16, Vazquez 12, Dragić 0 in 4 skoki v 10 minutah; Fernandez 15, Rodriguez 14, Begić 0 v 5 minutah.

Žalgiris : CSKA Moskva 73:87 (15:16, 16:22, 20:27, 22:22)
Popović 16, Darden 12; Teodosić 24, Micov 20, Hrjapa 15.

Skupina F

Bešiktaš : Barcelona 59:73 (10:15, 22:19, 16:17, 11:22)
Jerrells 17, Vidmar 14 in 3 skoki v 25 minutah, Markota 13; Tomić 15, Lorbek 11 in 2 skoka v 16 minutah.

Himki Moskva : Maccabi Tel Aviv 88:67 (19:25, 27:9, 24:16, 18:17)