19 ogledov

Šokanten zaključek po okusu Redsov

Dunne Balotelli QPR Liverpool EPL EPA
Liverpool je na Loftus Roadu po norem zaključku prišel do srečne zmage (2:3), s katero so varovanci Brendana Rodgersa obdržali stik z vrhom lestvice.

Nogometaši Liverpoola so proti Queens Park Rangersom na precej srečen način prišli do novih treh točk (2:3), s katerimi so obdržali stik z vrhom lestvice. Vse do 86. minute so Redsi vodili z 0:1, po norem zaključku tekme pa so po številnih preobratih vendarli uspeli premagati trmaste domačine.

V prvem polčasu je prevladoval QPR, ki je dvakrat zadel prečko, obakrat jo je stresel Leroy Fer, dvakrat je Nizozemcu podal Charlie Austin. Edino resno priložnost gostov si je priigral Steven Gerrard, ki je meril za las mimo gola.

Štirje goli v 7 minutah

V drugem delu so domači znova zapretili prek Austina, načrte varovancev Harryja Redknappa pa je v 67. minuti prekrižal avtogol Richarda Dunna, ki je skušal izbiti ostro podajo Glena Johnsona. Že pred tem je Mario Balotelli zapravil "smrtno" priložnost, ko je iz ugodnega položaja zgrešil prazna vrata, potem ko je domači vratar odbil strel Adama Lallane. QPR je v zaključku pritisnil in Eduardo Vargas je po kotu v 87. minuti z glavo matiral Simona Mignoleta

Domači so želeli priti do vseh treh točk in so s predložki delali veliko težav gostom, ki pa so v 90. minuti izpeljali hiter protinapad prek Raheema Sterlinga in Gerrarda, zaključil pa ga je Coutinho z lepim strelom v daljši spodnji kot za 1:2. Razburjenja še zdaleč ni bilo konec. Vargas, ki je nekaj minut prej zadel prvič po prestopu v London, je v 92. minuti po podaji Austina z glavo zabil še drugič in prinesel zasluženo izenačenje.

Sledila je še velika priložnost Balotellija, ki jo je zapravil s slabim strelom s peto, povsem ob koncu 94. minute pa je Steven Caulker podajo Sterlinga proti Balotelliju nesrečno preusmeril v svoja vrata in gostom prinesel zmago.