11 ogledov

Dragić podajal, zadeval, skakal

Goran Dragič Reuters
V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta v noči na četrtek zaigrala oba Slovenca. Goran Dragić je s Phoenixom gostoval pri San Antoniu in zmagal s 105:101 ter pri tem dosegel dvojnega dvojčka, 13 točk in 13 podaj, ujel pa je tudi štiri odbite žoge. Beno Udrih je s 101:125 z Orlandom doma izgubil proti Sacramentu, dosegel je 14 točk in osem podaj.

Oba Slovenca sta bila sinoči odlično razpoložena. Goran Dragić se je z dvojnim dvojčkom izkazal v 40 minutah igre. Najboljši strelec pri soncih je bil Jermaine O'Neal z 22 točkami, Luis Scola jih je dosegel 15. Pri gostih je prednjačil Tony Parker, ki je vknjižil 22 točk, Tim Duncan jih je dodal 19.

San Antonio je doma igral po devetih tekmah v gosteh in lovil 19. zaporedno zmago pred domačimi gledalci. A je bila ekipa, kot kaže, le preveč sproščena. Wesley Johnson je s trojko izsilil podaljšek in Phoenix je utišal domače gledalce, ki so prehitro začeli proslavljati zmago že sredi tretje četrtine. Phoenix je s to zmago prekinil negativni niz šestih porazov.

Orlando je v gosteh pri Sacramentu izgubil, a je Udrih pri novih delodajalcih spet pokazal lepo predstavo. Ob 14 točkah in osmih podajah je ujel še dve žogi. S 23 točkami je bil najboljši Tobias Harris, John Salmons je za Sacramento dosegel 21 točk. Kar šest domačih igralcev je vknjižilo deset točk ali več.

Igralci so družno zaigrali skupaj, precej krožili z žogo in na koncu imeli skupaj 31 podaj. Igralec s klopi Marcus Thornton je dodal 20 točk, skupaj je klop prispevala kar 64 točk. S to zmago je Sacramento končal niz šestih porazov in kar devetih zaporednih, doseženih v gosteh.