23 ogledov

Celje P. L. prvič kapituliralo

david razgor celje pivovarna laško Gregor Katič
Niz petih zaporednih zmag celjskih rokometašev v 1. NLB Leasing ligi so končali Mariborčani, ki so v 6. kolu slavili s 26:25. Velenjčani so v Rdeči dvorani brez večjih težav ugnali Trimo Trebnje (38:25).

V šestem kolu v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Celja Pivovarne Laško po petih zaporednih zmagah doživeli prvi poraz. Na gostovanju pri Mariboru Braniku so Celjani izgubili z zadetkom razlike (25:26).

Celjani (brez Gregorja Potočnika in Nemanje Zelenovića) so hitro povedli s 3:0, a so Mariborčani (brez Blaža Kleča) nato dosegli štiri zadetke zapored za vodstvo s 4:3. Po nekaj izenačenjih so si gostitelji priigrali dva zadetka prednosti (11:9, 12:10, 13:11), s takšno razliko pa se je končal tudi prvi polčas (14:12).

Tekma se je v drugem polčasu dokončno prelomila po zadnjem izenačenju na 17:17, ko so mariborski rokometaši dosegli kar sedem zadetkov zapored (Celjani v polno niso zadeli kar devet minut) in si priigrali visoko vodstvo s 24:17. Kljub temu so pivovarji, ki so nato zaostajali za pet golov (21:26), v končnici poskrbeli za delni izid 4:0 in zmanjšanje zaostanka na minimalno razliko (25:26), a jim je za morebitno izenačenje zmanjkalo časa.