13 ogledov

Hrvati pometli z avstralskimi amaterji

Hrvati niso imeli težav z Avstralci. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Hrvaški rokometaši tudi po tretji odigrani tekmi na svetovnem prvenstvu na Švedskem ostajajo neporaženi. Avstralske amaterje so gladko odpravili z 42:15. Španci ugnali Nemce.

Na derbiju tretjega kola skupine A na svetovnem prvenstvu (SP) na Švedskem je Španija po velikem preobratu premagala Nemčijo s 26:24. Derbi skupine C med Dansko in Srbijo je pripadel Skandinavcem (35:27), Hrvaška je povsem nadigrala Avstralijo (42:15), Poljska je napolnila mrežo Čila (38:23), Argentinci pa so ugnali Slovake (23:18).

V prvem polčasu derbija med Španijo in Nemčijo sta se reprezentanci izmenjavali v minimalnem vodstvu, kajti največja prednost v korist ene ali druge je znašala dva zadetka. Po izenačenju na 18:18 v 43. minuti so Nemci v naslednjih petih naredili delni izid 3:0, toda Španci so jim odgovorili s petimi zaporednimi zadetki in vodstvom z 23:21 v 55. minuti. V naslednji minuti se je Nemčija približala le na gol zaostanka (22:23), toda po zadetkih R. Entrerriosa, Garcie in Aguinagaldeja so Španci dve minuti pred koncem pri 26:22 tehtnico dokončno nagnili na svojo stran, nasprotniki pa so lahko le ublažili poraz (24:26).

Avstrijci so proti Norvežanom odlično začeli (3:0), toda v enajsti minuti so Skandinavci že prvič vodili (5:4). Po zadnjem izenačenju na 5:5 je Norveška naredila delni izid 4:0 in si priigrala vodstvo, ki ga Avstrijci niso uspeli več izničiti. Sredi drugega polčasa so se dvakrat sicer približali na štiri gole zaostanka (19:23, 20:24), a deset minut pred koncem so imeli Norvežani nedosegljivih sedem zadetkov prednosti (29:22) in na koncu so slavili s 33:27.

Na tekmi med Alžirijo in Romunijo so gledalci v šestdesetih minutah videli samo 29 zadetkov, na koncu pa so se veselili Afričani (15:14). Prvi polčas je pripadel Romunom, ki so pred odhodom na odmor vodili že z 10:6. V drugem polčasu sta obe reprezentanci skupaj dosegli le enajst zadetkov, sredi tega dela igre pa je romunska reprezentanca že imela vodstvo z 12:9. Toda Alžirci niso popuščali: dobrih pet minut pred koncem so najprej izenačili na 13:13, v 58. minuti pa povedli s 14:13. Romunija je izenačujoči zadetek dosegla štirinajst sekund pred koncem, zmagoviti gol za Alžirijo pa je le sekundo pred zadnjim znakom sirene dosegel Hamad.