2443 ogledov

Dončić in Randolph znova blestela

Luka Dončić Real Madrid Luka Dončić z Realom tudi v letošnji sezoni meri na lovorike.
V Španiji je ta konec tedna na sporedu tretje kolo košarkarskega državnega prvenstva.

Košarkarji madridskega Reala so slavili tudi na tretji tekmi španske lige ACB. V prestolnici so brez težav ugnali moštvo Tecnyconta Zaragoza (93:65), tudi z velikim prispevkom dveh slovenskih reprezentantov.

Luka Dončić je v 22 minutah ob 50-odstotnem metu iz igre zbral 10 točk, pet skokov in šest asistenc, izgubil je zgolj eno žogo. Anthony Randolph je igral 19 minut, zbral je 13 točk in sedem skokov.

Luka Dončić poškodba Poškodba Šport Dončić preživel šok in ugnal razpoloženega Blažiča

Zmaga za Rupnika

Neporažena je ostala tudi Fuenlabrada, za tretjo zmago je bila boljša od Unicaje (77:69), seldnja je doživela prvi poraz. Do odličilne prednosti je moštvo Luke Rupnika prišlo v zadnjih minutah. Slovenec je igral 14 minut in vpisal dve točki, tri skoke in asistenco.

Ekipa MoraBanc Andorra je gostovala v Murcii in zabeležila še tretji tesen poraz (80:77). Jaka Blažič je za Andorce igral 23 minut, dosegel je 10 točk in štiri skoke.