65 ogledov

Duncan prvič v karieri ostal brez točke

tim duncan san antonio Reuters
San Antonio Spurs so v domači dvorani zmagali 20. zapored.

Slovenski košarkarji v severnoameriški ligi NBA Goran Dragić, Beno Udrih (oba Miami) in Saša Vujačić (New York) so v noči na nedeljo počivali, San Antonio pa je v AT&T Centru dosegel že dvajseto zmago v nizu. Tekma je bila posebna, saj se sloviti 39-letni center Tim Duncan prvič ni vpisal med strelce, za ostroge pa je odigral že 1360 tekem.

Duncan je na igrišču preživel slabih 14 minut, v tem času pa je trikrat neuspešno vrgel na tekmečev koš, zato pa je pobral štiri žoge pod svojim obročem in prispeval dve podaji. Slab dan legendarnega centra so nadomestili LaMarcus Aldridge s 24, Kawhi Leonard z 22 in Boris Diaw z 20 točkami, ki so najbolj zaslužni za zmago nad "sosedi" iz Houstona s 121:103, pri katerih je bil najbolj učinkovit center Dwight Howard z 22 točkami in 12 skoki.

Bojevniki stežka ugnali Denver

Prva in daleč najboljša ekipa v dosedanjem delu lige iz Oaklanda je na domačem parketu po podaljšku ugnala Denver s 111:108. V kalifornijsko ekipo se je po poškodbi vrnil prvi zvezdnik Stephen Curry, blestel pa je njegov soigralec Draymond Green, ki je tekmo končal s trojnim dvojčkom: 29 točk, 17 skokov in 14 podaj. v poraženi ekipi je bil najbolj učinkovit Italijan Danilo Gallinari s 24 točkami.

Tudi tekma med Utahom in Memphisom se je končala po podaljšku, slavila pa je domača ekipa z 92:87. Junak dvoboja je bil Rodney Hood, ki je dosegel 32 točk, kar je njegov najboljši izkupiček v ligi NBA. Boston je v svojem TD Gardnu klonil proti Brooklynu s 97:100, kelte pa je "uničil" Brook Lopez s 30 točkami in 13 skoki.

Strelske vaje v Sacramentu

Izjemno napadalno usmerjeno tekmo so gledalci videli v kalifornijski prestolnici, kjer je Sacramento ugnal Phoenix s 142:119. Gostitelji so v tretji četrtini dosegli kar 44, v zadnji 39 točk, domači trener George Karl pa je vknjižil 1155. zmago v ligi NBA. Najbolj učinkovit mož na igrišču je bil DeMarcus Cousins z 32 točkami in devetimi skoki.

Oklahoma je brez težav slavila v Charlottu s 109:90, prvo ime dvoboja pa je bil Kevin Durant z 29 točkami in 11 pobranimi žogami pod obema obročema. Cleveland je na domačih tleh pošteno "namahal" Orlando in slavil s 104:79, prvi zvezdnik LeBron James pa je dosegel 29 točk. Los Angeles Clippers ni imel težav s Philadelphio, na koncu je slavil s 130:99.

Indiana je na krilih Paula Georga, ki je dosegel 32 točk in zbral 14 skokov, ugnala Detroit s 94:82. Milwaukee je v gosteh ugnal Minnesoto s 95:85, New Orleans pa je slavil v Dallasu s 105:98. V gostujoči ekipi je blestel center Anthony Davis z 31 točkami in 14 skoki, v domači pa je Nemec Dirk Nowitzki dosegel 24 točk.