Ekshibicija Partizana proti bledi Krki

union olimpija split liga aba blažič omić
1/12
Anže Petkovšek
Košarkarji Uniona Olimpije so na drugi tekmi jadranske lige ABA prepričljivo z 82:73 premagali Split. Pri zmajih je blestel Jaka Blažič, ki je prispeval kar 22 točk. Krka, ki je po prvem kolu zasedala prvo mesto na lestvici, je v sredo prepričljivo izgubila pri Partizanu (60:79).

Košarkarji Krke so doživeli prvi poraz v ligi Aba. Potem ko so v uvodnem kolu doma premagali novinca v jadranski druščini Szolnoki Olaj, so na gostovanju v Beogradu pričakovano izgubili s petkratnim prvakom lige Partizanom. Novomeščani niso imeli nobenih možnosti za presenečenje, zato pa veliko več pričakujejo od naslednjih dveh tekem, obeh v dvorani Leona Štuklja proti Zadru (8.) in Ciboni (14. 10.).

Čeprav je gostitelje vodil pomožni trener, saj je glavni strateg Partizana Duško Vujošević na tribuni služil prvo od treh tekem kazni zaradi neprimernega vedenja in izključitve na prejšnji tekmi proti Zadru, so imeli Beograjčani vse niti v svojih rokah. Že v štartu so povedli z 12:3, z izjemo nekaj minut navdahnjene igre Krke v prvi četrtini pa njihova zmaga niti za trenutek ni prišla pod vprašaj. Razlika se je pred odmorom povzpela na dvomestno številko (41:28), pred zadnjimi desetimi minutami je bilo že 62:40, tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost.

Pri Krki, ki je zadela vsega eno trojko iz 13 poskusov, zbrala skupaj le 15 skokov in izgubila kar 18 žog, so največ točk dosegli Edo Murić (16), Jure Lalić (12) in Domen Lorbek (10). Na drugi strani je bil najboljši Dejan Musli s 15 točkami in 7

Olimpija odgovorila v stilu

V prvih minutah tekme so boljšo predstavo kazali gostje iz Splita, vendar je Union Olimpija hitro ujela priključek. Prvič so povedli pol minute pred koncem prve četrtine, nato vodstvo za nekaj sekund izgubili, pred zaključkom pa so si priigrali minimalno prednost. Odlično igro s konca prve četrtine so kazali tudi v nadaljevanju, ko so z delnim izidom 16:3 pobegnili Splitčanom.

Na odmor se se podali z dvanajstimi točkami prednosti, pri Ljubljančanih pa je blestel predvsem Jaka Blažič. V tretji četrtini smo še naprej spremljali dobro predstavo slovenskih košarkarjev, prednost pa je v nekem trenutku znašala že 13 točk. Gostje so se v zaključku uspeli nekoliko približati in pred piskom piščalke znižali na 8 točk zaostanka.

Košarkarji Splita so dobro izkoristili pad v igri Olimpije in se z delnim izidom 9:0 vrnili v igro za zmago. Olimpija je vendarle odgovorila in po dveh minutah odmora Saša Filipovskega ponovno ujela ritem. Na koncu so rezultatom 82:73 zmaji zabeležili drugo zaporedno zmago v letošnji sezoni. Pri Olimpiji so bili najbolj razpoloženi Blažič (22 točk), Klemen Prepelič (17 točk) in Teemu Rannikko (13 točk).

Za Ljubljančane sta dve zmagi lepa spodbuda pred tremi zahtevnimi gostovanji v naslednjih štirinajstih dneh; to nedeljo v Beogradu pri Crveni zvezdi, nato naslednji petek na štartu Evrolige pri Cantuju v Lombardiji ter 15. oktobra v Zadru. Olimpija se bo zvesti publiki znova predstavila 19. oktobra v drugem kolu Evrolige proti Fenerbahčeju.