179 ogledov

El Clásico Barçi, Zdovc in Dragić poražena

Barcelona Real Madrid Evroliga Epa
V petek so bile odigrane štiri tekme 14. kola košarkarske Evrolige.

Barcelona je v domači dvorani dobila El Clásico proti madridskemu Realu (93:80) in je zdaj sama na prvem mestu lestvice. Do ključne prednosti so Katalonci prišli v prvem polčasu, dobili so ga za devet točk.

Najučinkovitejši v vrstah zmagovalcev je bil Nikola Mirotić z 31 točkami in desetimi skoki. Za goste sta Fabian Causeur in Thomas Heurtel dosegla po 11 točk.

Luka Dončić Udaril na polno Šport Eden največjih: "Sovražim, kako Dallas zapravlja Lukovo kariero!"

V Kaunasu je Žalgiris izgubil derbi "vzhodnega bloka", moskovski CSKA je bil prepričljivo boljši (51:73). Do ključne prednosti so Rusi prišli v tretji četrtini.

Zoran Dragić je za četo Jureta Zdovca, ki je na zadnjem mestu lestvice, začel v prvi peterki in v 17 minutah na parketu v statistiko vpisal dve točki, eno asistenco in eno ukradeno žogo.

Luka Dončić Dallas Mavs Ameriški seznam Šport Resno? Dončić ni v deseterici najboljših Neameričanov!

Predzadnji je Panathinaikos, v Atenah je po dobro odigrani zadnji četrtini na kolena položil letos prav tako skromno berlinsko Albo (82:67).

Milanska Olimpia se je blizu vrha zadržala z zmago v gosteh pri AS Monacu (65:71). Italijani so uvodni del igre dobili za 12 točk in nato zadržali prednost vse do konca.