169 ogledov

Favorita v Lukni upravičila status

Cedevita Olimpija GGD Šenčur Reševalni pas/Twitter Prizor s tekme med Cedevito Olimpijo GGD Šenčurjem.
Dobili smo oba finalista letošnjega košarkarskega pokalnega tekmovanja. Nasproti si bosta stala Cedevita Olimpija in Helios Suns.

Cedevita Olimpija je v polfinalu Pokala Spar v dvorani Lukna v Mariboru premagala GGD Šenčur (90:69) in se uvrstila v finale, kjer jo čaka obračun s Heliosom.

Cedevita Olimpija bo v petek ob 20. uri naskakovala dvaindvajseti pokalni naslov in drugega zapored, Helios Suns pa bo skušal ponoviti leto 2007, ko je osvojil svoj edino lovoriko v pokalu Spar. Hkrati bo to ponovitev lanskega finala, v katerem so Ljubljančani na Kodeljevem slavili z 99:80.

Šenčurjani, ki so drugič v zgodovini igrali v polfinalu pokala (2018 so izgubili v finalu proti Sixt Primorski), so se v prvi polovici tekme odlično upirali favoriziranim Ljubljančanom. Dobili so prvo četrtino, ob polčasu pa so zaostajali le za pet točk.

V nadaljevanju so izbranci trenerja Jurice Golemca zaigrali bolj zbrano, predvsem bolj organizirano v obrambi ter napadu, in do konca tretje četrtine rešili vprašanje finalista (68:50).

Pri zmagovalcih se je vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce. Največ točk je dosegel Amar Alibegović (17 točk, trojke 3:4, 8 skokov), najvišji statistčni indeks pa je imel Karlo Matković (indeks 19, 10 točk, 6 skokov). Pri GGD Šenčurju sta po 12 točk zbrala Alen Malovčič (10 skokov) in Gaber Ožegovič (met iz igre 6:8).

Finale se bo začel v petek ob 20. uri.

Košarkarji Helios Suns so v prvem polfinalu premagali Terme Olimia Podčetrtek (87:82). Terme Olimia, ki so prvič igrale na zaključnem turnirju pokalnega tekmovanja, so bile dostojen tekmec, ki je vse do konca dihal za ovratnik Domžalčanov. V 35. minuti se je približal na 64:68, v 38. na 76:79, minuto in pol pred koncem pa na zgolj točko zaostanka (78:79).

Urban Oman je zadel trojko za 82:78 dobro minuto pred koncem, Austin Luke je trojke metal 6:12 (20 točk), Blaž Mahkovic (27 točk, 5 podaj, 4 skoke, indeks 28) pa je v zadnjih sekundah ohranil mirno roko s črte prostih metov.

Na drugi strani so Podčetrtani dobili skok s 44:33, imeli so 17 izgubljenih žog, po 14 točk pa sta dosegla Simo Atanacković in Žan Kosič.