13 ogledov

Jackson ujel Auerbacha

Phil Jackson je z 938 zmago v karieri ujel Reda Auerbacha. Žurnal24 main
V petek je v ligi NBA zaigralo 24 klubov. Nachbar, Brezec, Vujačič in Nesterovič so se veselili zmage - Toronto je premagal prvake San Antonio. Od naših poražen Udrih. Jackson ujel Auerbacha.

*po podaljšku

V dvorani AT&T so aktualni prvaki San Antonio Spursi gostili Toronto Raptorse Radoslava Nesteroviča (Slovenec v dresu edine kanadske ekipe v ligi ni igral) in klonili z rezultatom 73:83. To je prva zmaga Toronta v San Antoniju po 17. januarju 2001, z njo so prekinili niz treh porazov in zdaj lahko bolj sproščeno nadaljujejo niz gostujočih tekem na jugu (sledita gostovanji v Houstonu in New Orleansu). Zmago so si priborili s trdno obrambo, saj so gostitelji zadeli zgolj 23 od 72 metov iz igre ter izgubili 19 žog (od tega jih je sedem izgubil Tony Parker , pet pa Tim Duncan ). Toronto je povedel ob koncu prve četrtine po delnem rezultatu 9:1 in vodstva ni več izpustil iz rok. Prvi strelec gostov je bil rezervist Jason Kapono s 15 točkami, pri gostiteljih pa veteran Michael Finley z 20. V zadnji četrtini je živce izgubil še trener Gregg Popovich , ki je moral po dveh tehničnih napakah zapustiti dvorano.

Še naprej odlično igrajo Los Angeles Lakersi , zmaga 123:109 nad Utah Jazzi je njihova 19 v sezoni. Znova je bil razred zase Kobe Bryant , ki je v treh četrtinah dosegel 31 točk in sedem asistenc. V zadnji četrtini, ko so Jezerniki vodili za 32 točk so priložnost dobili rezevristi, med njimi Saša Vujačič , ki je v 12 minutah na parketu zbral šest točk, eno podajo in en skok. Najboljši pri Utahu je bil z dvojnim dvojčkom (20 točk in 11 skokov) Carlos Boozer . Po srečanju pa je bil v središču pozornosti trener Lakersov Phil Jackson , ki se je z 938 zmago v karieri izenačil z legendarnim trenerjem Boston Celticsov , letos preminulim Redom Auerbachom , na lestvici najuspešnejših trenerjev na sedmem mestu. Zdaj se lahko zgodi, da bo Auerbacha prehitel prav na srečanju proti Bostonu, to nedeljo, ko se bosta spopadli trenutno najbolj vroči ekipi lige, ki sta že desetletja velika rivala. To bo 177 obračun teh dveh tekmecev, desetkrat sta se srečali tudi v finalu, prvih osem je dobil Boston, zadnji dve Los Angeles.

Vince Carter in Richard Jefferson. © Action Images

Richard Jefferson jih je dosegel 26, Vince Carter 24, Jasonu Kiddu sta do 95 trojnega dvojčka v karieri zmanjkala vsega dva skoka (20 točk in 12 podaj), Boštjan Nachbar pa je s klopi v 28 minutah dodal 12 točk. To je bilo dovolj za zmago New Jersey Netsov nad Washington Wizardsi z rezultatom 109:106. Za Mrežice, ki letos vseskozi nihajo v formi, je to šele četrta zmaga na 14 domačih tekmah, skupno 13 letos. Washington jih ima 14 in prav toliko porazov, za več zmag pa imajo prekratko klop, Gilbert Arenas zaradi poškodbe še naprej ne igra, blestita pa Caron Butler (28 točk) in Antawn Jamison , ki je s 27 točkami in 13 skoki dosegel že svoj 20 dvojni dvojček v sezoni ter 200 v karieri.

Detroit Pistonsi po ne najboljšem začetku sezone igrajo vse bolje in so dobili 14 od zadnjih 16 dvobojev. V petek so bili z 114:101 boljši od Indiana Pacersov . Za sedmo zaporedbo zmago je najzaslužnejši Richard Hamilton s 23 točkami in devetimi asistencami. Primož Brezec je v dobih sedmih minutah enkrat neuspešno vrgel na koš. Na parketu je bil tudi peti Slovenc in edini od naših, ki se s soigralci ni veselil zmage. Beno Udrih je s Sacramentom z 80:92 klonil proti ekipi Philadelphije , a naredil veliko za lastno statistiko: 19 točk, šest podaj in pet skokov v 38 minutah na parketu. Izpostaviti velja še zmago Portlanda nad Minnesoto z rezultatom 109:98, saj je to njihova 12 zaporedna.