14530 ogledov

Klop norela, Dončić nizal vrhunce

Dončić Reševalni pas/Twitter
Mladi slovenski zvezdnik je fantastično odigral prvi polčas na tekmi v Houstonu.

Dallas Mavericks so na gostovanju pri Houston Rockets prišli do visoke zmage (108:128) in imajo po 19 odigranih tekmah pozitiven izkupiček desetih zmag in devetih porazov.

Luka Dončić NBA Šport Dončić in Telički zasenčili izjemen večer superzvezdnika

Ključen za dobro predstavo Teličkov je bil prispevek Luke Dončića. Slovenec, ki je bil zaradi bolezni pred srečanjem celo vprašljiv za nastop, je dosegel 20 točk, šest skokov, dve asistenci in ukradeno žogo (imel je štiri izgubljene) v 24 minutah, ton dogajanju pa je začrtal že na samem začetku. Raketam ni pomagal niti trojni dvojček Jamesa Hardena (25 točk, 17 skokov, 11 asistenc, šest ukradenih žog), njegov prvi v sezoni in skupno 36. v karieri.

V prvi četrtini je Dončić dosegel deset točk, dve asistenci in tri skoke. Do polčasa je svoj izkupiček povečal na 15 točk. Z izjemnimi potezami je soigralce na klopi dvigoval na noge, obenem pa skrbel za povišan ton komentatorja.

Dončić je na začetku srečanja v manj kot minuti zadel dve trojki iz skoraj identičnega, sicer zelo zahtevnega položaja. Posnetka obeh metov je Twitter račun Dallasa pospremil z asociacijo na novo priredbo glasbenene uspešnice, posvečene 19-letniku.

luka dončić Video Šport Tako navdušeni nad Dončićem, da ga opevajo v pesmi

Po obeh trojkah je Dončić uprizoril še izvrsten prodor in ga končal s silovitim zabijanjem, kar je poželo še največje navdušenje s strani klopi Teličkov.

Tik pred polčasom je Dončić vzel žogo v svoje roke in z novo trojko, tokrat z velike oddaljenosti, utišal domače navijače.

Dallas je prvo četrtino dobil za osem točk (28:36), ob polčasu pa za velikih 18 točk (56:74) in tako začrtal pot do zmage na teksaškem obračunu.