44 ogledov

Nachbar in Lorbek še vedno neporažena

Spanoulis Olympiacos Barcelona Evroliga
1/8
Košarkarji Barcelone, za katero igrata Boštjan Nachbar in Erazem Lorbek, so zabeležili peto zaporedno zmago v Top 16 košarkarske Evrolige. V derbiju petega kola je Real Madrid premagal Maccabi. Begićev Olympiacos boljši od Dragićeve Unicaje.

Barcelona nadaljuje svoj nepremagljivi niz v evroligaškem tekmovanju Top 16. Tokrat je v gosteh premagala Panathinaikos (63:56) in zabeležila 17. zaporedno zmago v tej fazi tekmovanja. Katalonci so po petih odigranih kolih edina neporažena ekipa med preostalimi moštvi najmočnejše evropske košarkarske lige.

Na prelomu v drugo četrtino, ki jo je Barça dobila z 20:9, je blestel Marcellinho Huertas, ki je Špancem pomagal do delnega izida 12:0 in vodstva, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. Najvišja prednost je znašala 13 točk, domači pa so z dobro igro v obrambi v drugem polčasu uspeli znižati zaostanek. Čeprav so se približali na vsega pet točk, pa so v zadnjih šestih minutah dosegli le dve, kar ni bilo dovolj za preobrat. Pri Barçi je bil najučinkovitejši Huertas (17), nabolj pridno pa mu je pomagal Kostas Papanikolaou (14). Pri Grkih sta bila s 13 točkami najbolj razpoložena Dimitris Diamantidis in Stephane Lasme. Slednji je dodal še osem skokov, prvi pa pet asistenc in tri ukradene žoge.

Begić premagal Dragića, poraz Vidmarja

V Mediolanum Forumu, kjer bo letošnji Final Four, je Emporio Armani ugnal Fenerbahče. To je že četrti poraz za ekipo Željka Obradovića v Top 16. V prvi četrtini so prevladovali Turki, toda Italijani so odlično odigrali drugi del in na polčas odšli s +9 (49:40). Gostje so nato Milančane ujeli, kljub pozivom Obradovića k "umazani" igri med minuto odmora, pa so njegovi varovanci slabo odigrali končnico in nadaljevali negativno serijo (90:85). Slaba novica za Fener je tudi poškodba Gašperja Vidmarja, ki je v osmih minutah dosegel pet točk in tri skoke.

Unicaja tudi tretjič v sezoni ni našla recepta za Olympiacos. Grki so nadzorovali celoten potek tekme in na koncu zanesljivo slavili (73:55), kljub katastrofalnemu večeru Vassilisa Spanoulisa. Slednji je dosegel le dve točki in zadel le en met iz igre od dvanajstih. Tudi Zoran Dragić je bil na drugi strani strelsko nerazpoložen, izkoristil je dva od desetih metov iz igre in dosegel 5 točk ob enem skoku in asistenci. Mirza Begić je šestim točkam dodal tri skoke.

Trije skupaj na vrhu

Madridski Real je na prvi poraz v sezoni, ki ga je doživel prejšnji teden v Moskvi, odgovoril z zmago nad Maccabijem (74:68). Izenačen dvoboj je prelomil Sergio Llull, ki je pri izenačenju na 66 dvakrat zapored zadel izza črte, zmago pa potrdil s črte prostih metov. Llull je bil tudi najbolj učinkovit posameznik srečanja, 20 točkam je dodal štiri asistence.

Na drugi tekmi skupine F je CSKA visoko slavil v Münchnu proti Bayernu (61:86). Real, Maccabi in CSKA imajo na vrhu skupine sedaj po štiri zmage in en poraz.