241 ogledov

Oslabljeni slovenski predstavnik grdo poražen sredi Zagreba

Cibona : Krka Cibona/Mihal Jacić
Košarkarji novomeške Krke so na današnji tekmi 7. kroga lige Aba v Zagrebu izgubili proti Ciboni z 52:90 (14:28, 28:52, 41:70).

Novomeška zasedba je v regionalni ligi doživela četrti poraz. Po Olimpiji, Megi in Partizanu je v današnji zadnji tekmi 7. kroga lige Aba visoko izgubila v hrvaški prestolnici, na svojem računu pa ima tri zmage proti Mornarju, Zadru in Derbyju.

Izbranci Daliborja Damjanovića so slabo odprli tekmo pri enih najbližjih tekmecih v regionalnem tekmovanju. Po vsega treh minutah so v Zagrebu zaostali za devet točk (3:12), tik pred koncem uvodne četrtine pa so si pridelali primanjkljaj 17 točk (9:26).

Cibona : Krka | Avtor: Cibona/Mihal Jacić Cibona/Mihal Jacić

V nadaljevanju se podoba na igrišču ni spremenila, močno zdesetkani Novomeščani so še naprej igrali slabo in nepovezano. V 18. minuti so zaostajali za 27 točk (23:50), na polčasu za 24 (28:52), najvišji primanjkljaj na tekmi pa so si pridelali tik pred zadnjim zvokom sirene, ko so zaostali za 40 točk (50:90).

V novomeški ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Temple Gibbs s 15 točkami.

Dolenjska zasedba bo v osmem krogu v petek, 12. novembra, gostovala v Splitu.

* KC Dražen Petrović, gledalcev 300, sodniki: Nikolić, Obrknežević, Pecelj (vsi Srbija).
* Cibona: Radovčić 9, Vranković 10 (4:6), Mustapić 4 (2:2), Prkačin 14 (1:3), Gegić 8 (1:2), Vildoza 4 (2:2), Gnjidić 10 (4:4), Branković 4, Drežnjak 5, Reuvers 11 (1:1), Nakić 11 (2:2).
* Krka: Arapović 5 (2:2), French 4 (0:5), Gibbs 15 (2:2), Stipčević 9 (2:2), Medved 2, Kosi 5 (1:2), Stipaničev 3, Škedelj 3 (1:2), Macura 6 (2:4).
* Prosti meti: Cibona 17:22, Krka 10:19.
* Met za 3 točke: Cibona 13:21 (Radovčić 3, Nakić 3, Gnidić 2, Reuvers, Prkačim, Gegić, Drežnjak), Krka 6:22 (Gibbs 3, Arapović, Stipčević, Stipaničev).
* Osebne napake: Cibona 21, Krka 17.
* Pet osebnih napak: Stipčević (38.).