194 ogledov

Še en Evropejec v NBA

Cedi Osman EPA Cedi Osman.
Turški košarkarski reprezentant Cedi Osman bo novi Evropejec v severnoameriški profesionalni košarkarski ligi NBA.

Dvaindvajsetletni branilec Cedi Osman, rojen v Makedoniji, ki je doslej nastopal v dresu turškega Anadoluja Efesa, je podpisal triletno pogodbo z ekipo Cleveland Cavaliers, h kateri se bo preselil po evropskem prvenstvu. Anadolu Efes bo zanj dobil milijon evrov odškodnine.

"NBA je bil vedno moj cilj. Mogoče nisem še veliko storil v evropski košarki, toda NBA je vendarle nekaj največjega, kar lahko košarkar v svoji karieri doseže," je dejal Osman, ki je v domači konkurenci osvojil le dve lovoriki, leta 2015 je bil z Efesom turški pokalni prvak in prvak superpokala. Osman je bil na naboru NBA izbran kot 31. igralec, izbrala ga je Minnesota, ki pa ga je v zamenjavi odstopila Clevelandu.