75 ogledov

Volkovi boljši od zmajčkov

Cibona Petrol Olimpija ABA Ljubljančani so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni.
Košarkarji Petrola Olimpije so v drugem kolu regionalne lige v gosteh izgubili proti zagrebški Ciboni (96:85).

Košarkarji Petrol Olimpije so sezono v regionalni ligi ABA odprli s tesno domačo zmago nad Igokeo, na svojem prvem gostovanju pa so morali priznati premoč zagrebški Ciboni.

Petrol Olimpija FIBA liga prvakov Šport Znani vsi tekmeci zmajev

Ljubljanski košarkarji so prevladovali v prvi četrtini. Že v četrti minuti so izsilili drugo osebno napako pomembnega domačega člena Luke Žorića, največjo prednost pa so si priigrali v šesti minuti (21:16). A gostitelji so bili zelo "revolveraško" razpoloženi, v prvih desetih minutah so zadeli kar sedem od 11 metov za tri točke, medtem ko so Ljubljančani igrali nekoliko bolj raznovrstno in prvo četrtino dobili s 30:28.

V drugi četrtini so bili večji del povsem enakovredni, v sami končnici pa so popustili in Zagrebčani so jim ušli na osem točk (44:52). Največje težave jim je povzročal izkušeni in z vsemi žavbami namazan Marko Tomas, ki je pred dnevi okrepil zagrebške "volkove", hrvaški reprezentant jim je v prvi polovici tekme nasul 16 točk.

Dorell Wright Z NBA prstanom Šport Dragićev soigralec okrepil žrtve "zmajčkov"

V drugi polovici tekme izbranci Gašperja Okorna niso bili kos Zagrebčanom, ki jih vodi nekdanji igralec Olimpije ter selektor slovenske izbrane vrste Slobodan Subotić. Že v šesti minuti nadaljevanja so si priigrali zaostanek 14 točk (57:71), tega primanjkljaja pa vse do konca tekme niso mogli nadomestiti. V 33. minuti so se Zagrebčanom približali na osem točk (71:79), bližje pa niso mogli.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jordan Morgan in Gregor Hrovat. Prvi je 26 točkam dodal še 12 skokov, drugi pa je dosegel 17 točk.

Petrol Olimpija bo v prihodnjem kolu v nedeljo, 8. oktobra, gostila srbsko Crveno zvezdo.